Cibona uzela Crvenoj zvezdi finale i Euroligu!

4

cibona-slavlje

Cibona je u Beogradu na Final Fouru Eurolige pobijedila Crvenu zvezdu 75:70. Ovom pobjedom Vukovi su izborili nedjeljno finale s boljim iz ogleda Cedevite i Partizana, ali puno je važnija činjenica da je izboren nastup u Euroligi sljedeće sezone.

U dramatičnom dvoboju imali su veliku prednost tijekom cijelog susreta, a onda je Zvezda u završnici stvorila pritisak i natjerala Cibose na nekoliko olako izgubljenih lopti te došla nadomak poravnanja. Ipak, domaćin nije psihološki izdržao, nije uspio preuzeti vodstvo i Cibosi nakon slobodnih bacanja Blassingamea pa zatim i promašene trice Simonovića poslije koje je Rozić ubacio za konačnih 75:70, odlaze u finale!

“Svaka čast mojim igračima. Vrlo je teško pobijediti ovakvog protivnika na njegovom terenu. Imali smo pad u zadnje četiri minute, ali to je moralo doći. Drago mi je prije svega zbog ovih igrača. Nije nam važno protiv koga igramo, vjerujemo u svoju kvalitetu i dobri smo ako se držimo osnovnih dogovora. Niti da smo izgubili ne bih imao primjedbi svojim igračima. Cijelu sezonu kemijamo i ovaj put nam se ta kocka isplatila. Zvezda je bila zbunjena i puno toga je promašila. Pritisak i veliki ulog su učinili svoje”, izjavio je trener Cibone Slaven Rimac nakon utakmice.

Od početka susreta Cibosi su bili bolji protivnik, imali su tijekom drugog poluvremena i 18 poena prednosti, a prednost je tijekom posljednje četvrtine iznosila i visokih plus 16 da bi u kaotičnoj završnici Cibona ipak imala više živaca.

Crvenu zvezdu je uništio katastrofalan šut za tri poena (2-32) kao i Cibonin duet Dario Šarić (21 poen, 15 skokova, šest asistencija) – Jerel Blassingame (28 poena, devet asistencija). U redovima Crvene zvezde Jaka Blažić je bio najbolji s 25 poena.

Drugog finalistu dat će dvoboj između Partizana i Cedevite koji se igra u petak, na istom mjestu i u isto vrijeme, od 20:00.

Srbijanski mediji o pobjedi Cibone: Šok, nevjerica, nokaut i katastrofa:

Pobjeda Cibone nad Crvenom zvezdom u polufinalu ABA lige uistinu je velika. Osim što će cibosi igrati u finalu, usred Beograda uspjeli su izboriti igranje u Euroligi sljedeće godine, što je golemi uspjeh.

Odlično izdanje momčadi Slavena Rimca iznenadilo je mnoge, čak su i kladionice hrvatskoj momčadi dale jako male šanse (koeficijent je bio veći od sedam). Zbog toga je i razočaranje u Srbiji puno veće, srbijanski mediji jedva su pronalazili riječi kojima bi opisali debakl domaće momčadi.

Katastrofa: Zvezda bez Eurolige, Cibona utišala Arenu”, naslov je u Kuriru, dok je Blic napisao: “Šok u Areni, Cibona u Euroligi, Zvezdu poslala u kvalifikacije”.

I ostali su mediji u nevjerici pa tako Sportal.rs piše kako je Zvezda propustila nevjerojatnu priliku u Beogradu, a Alo.rs piše kako je Cibona šokirala domaćina i nokautirala ga u prvih 20 minuta.

dnevnik.hr/vl/kamenjar.com

facebook komentari

• Crnostrig

Čestitke Ciboni! Bravo Momci, napeto je bilo!

• Laktashenko Shumski Shtrumph

• Golemo burazeru, Jaka Blažić plače nakon poraza.. ta’će i to je dio sporta! ;)) Čestitam Ciboni!