Hrvati četiri puta zabijali: Olić i Drmić za 2-2 remi u St. Gallenu

4
    Švicarska je sinoć imala Josipa Drmića, ali Hrvatska je imala Ivicu Olića. Ovaj dvojac obilježio je prijateljsku utakmicu u St. Gallenu. Švicarska je dvaput vodila, a Hrvatska je dvaput stizala. Drmić i Olić zabili su po dva gola za 2-2 remi. – Moje srce kuca za Hrvatsku. Da me netko zvao, sigurno bih prihvatio poziv i navukao hrvatski dres – pričao je tada 19-godišnji Josip Drmić, sin hrvatskih roditelja rođen u švicarskom Lachenu. Dvije godine kasnije, Drmić je zabio dva komada Hrvatskoj.

Gledali smo ga još dok je igrao za mladu reprezentaciju. Mislim da će ostvariti veliku karijeru. Žao nam je što nije naš – rekao je izbornik Hrvatske, Niko Kovač, uoči utakmice protiv Švicarske.

Drmić je “uništavao” našu obranu, ali srećom i Hrvatska je imala svog aduta u rukavu. Bio je to neuništivi Ivica Olić.

Niko Kovač najavio je kako će početi s kombiniranim sastavom. Na golu je bio Subašić, Srna, Ćorluka, Lovren i Pranjić bili su u zadnjoj liniji, Rakitić Maleš, Perišić, Kovačić i Olić bili su u sredini terena, a Nikica Jelavić u napadu.

Švicarska je bolje otvorila utakmicu, ali Hrvatska je kod 0-0 imala najbolju šansu. Kovačić je sjajno vidio Danijela Pranjića koji vraća povratnu loptu Perišiću. No Perišić je loše reagirao i propala je prilika.

Drmićev show

A onda je na scenu stupio Josip Drmić. Fantastičan lažnjak kojim je izbacio dvojicu naših igrača i Danijel Subašić morao je po loptu u mrežu u 34. minuti utakmice.

Samo pet minuta nakon toga Ivica Olić zabio je nakon fantastično izvedenog kornera Ivana Rakitića. Držali smo 1-1 samo minutu i pol. Onda je sjajni Josip Drmić još jedanput pobjegao našoj obrani, izašao pred Subašića i mirno zabio za 2-1.

Drmićev show gledali su njegovi roditelji koji su stigli iz Omiša. Na tribinama su bila i njegova braća.

– Svi će oni na tribinama pjevati hrvatsku himnu. Mama me već kao dijete naučila riječi ‘Lijepe naše’. Ipak, nije mi bilo teško odlučiti za koju ću reprezentaciju igrati jer me nitko iz Hrvatske nije zvao – kazao je Drmić uoči utakmice protiv Hrvatske.

Ivica Olić – neuništivi čovjek

No Hrvatska je danas imala čudesnog Ivicu Olića koji je bio odgovor na hrvatskog Švicarca Drmića. Sjajni Ola projurio je kraj desnog beka Juventusa i zabio za izjednačenje u drugom poluvremenu.

Niko Kovač ubacio je Modrića, Mandžukića i Eduarda u igru i Švicarci više nisu bili tako rastrčani. Eduardo je imao odličnu šansu nakon još jednog Olićevog prodora, ali nije bio precizan.

Hrvatska je dominirala u drugom poluvremenu. Eduardo, Perišić, Rakitić… Ali lopta jednostavno nije htjela u gol. Švicarci su “nestali” s terena, a Luka Modrić podsjetio je na sjajna izdanja u dresu Reala. S lakoćom su Modrić i Rakitić držali loptu u sredini, ali ostalo je 2-2.

Prijateljska utakmica: Švicarska – Hrvatska 2-2 (Drmić 34, 41 / Olić 39, 54)