Hrvatska nadigrala Njemačku u prvoj utakmici europske smotre u Mađarskoj

0

Hrvatska je pod vodstvom izbornika Ivice Tucka upisala prvu pobjedu u skupini B na Europskom prvenstvu u Mađarskoj. Prva žrtva jedne od favoriziranih momčadi za osvajanje naslova prvaka bila je Njemačka…

9570eca0ad67185b96b3f48b88b7b5bc_LHrvatska – Njemačka 10:5 (4:3, 2:0, 3:0, 1:2)

Bazeni Alfréd Hajós, Budimpešta
    EP, skupina B, prvo kolo
    Gledatelja: 400
    Hrvatska: Pavić (8 obrana), Bukić 1, Milaković, Lončar 1, Joković 2, Buljubašić 1, Muslim 2, Bušlje 2, Sukno, Dobud 1, Šetka, Živković, Bijač. Izbornik: Tucak.
    Njemačka: Kong, Bukowski 1, Van Der Bosch, Real, Obschernikat 1, Juengling, Nossek, Schueler 2, Stamm, Oeler, Schlotterbeck, Eidner 1, Schenkel (9 obrana). Izbornik: Novoselac.
    Igrač više: Hrvatska 5/9, Njemačka 2/4
    Peterci: Hrvatska 1/2, Njemačka 0
    Suci: Schwarts (Izrael), Bianchi (Italija)

Izabranici Ivice Tucka na pravi su način otvorili Europsko prvenstvo u Mađarskoj – pobjedom nad neugodnim Nijemcima. Do trećeg dijela Hrvati su uspjeli neutralizirati njemačke napore te do kraja održati ugodnu prednost, koja je zaokružena rezultatom 10:5.
    Susret je “načeo” Nikša Dobud, pola minute nakon što je Joković brže otplivao i osvojio napad za Hrvatsku. Tuckovi vaterpolisti bili su u konstantnom vodstvu za vrijeme prvog dijela, a golom Mara Jokovića odvojili su se na najveću prednost u prvih osam minuta – 4:1. Ipak, Nijemci su se preko Schuelera i Eidnera vratili na 4:3, rezultat kojim su ekipe otišle na prvi mali odmor.
    Hrvatska je reprezentacija u drugom dijelu uspjela pobjeći na +3 i smiriti rezultat održavši prednost do odmora. U strijelce su se upisali Andro Bušlje i Luka Bukić ubačajima za 5:3 i 6:3.

Od početka treće četvrtine do kraja susreta više nije bilo dvojbe o pobjedniku ovog okršaja. Muslim je najzaslužniji za veliki bijeg u trećoj četvrtini (7:3, 9:3), a svoj doprinos dao je i Luka Lončar pogotkom za 8:3.

Posljednjih osam minuta započelo je Schuelerovim pogotkom s igračem više (Dobud isključen), a nastavilo se akcijom Nijemaca koja je okončana golom Obschernikata (9:5). Blagi pad u igri nadomjestio je Bušlje povisivši na +5, no već u sljedećoj prilici iz peterca promašuje Sandro Sukno, čime je rezultat zaustavljen na 10:5.
    Djelovalo je prilično uvjerljivo protiv Nijemaca, no Hrvati sada očekuju Španjolce s kojima će odmjeriti snage u utorak u 19 sati.