Igokea slavila u Širokom i došla na korak od obrane naslova

0

Široki IgokeaŠIROKI BRIJEG – Igokea je odigrala još jednu odličnu utakmicu u finalnoj seriji doigravanja za prvaka BiH i više nego zasluženo na Pecari savladala momčad Širokog 83:76 (22:24, 21:8, 14:13, 26:31) čime je aktualni prvak stigao do breaka i u seriji na tri pobjede poveo sa 2:1.

Susret je inače počeo minutom šutnje za sve nastradale žrtve u katastrofalnim poplavama na prostoru naše zemlje, a isto tako sav prikupljeni prihod (na utakmici je bilo nešto više od 2.000 gledatelja) išao je u humanitarne svrhe, upravo za žrtve poplava.
    Početak utakmice nije nagovještavao da bi gosti mogli doći do pobjede, jer su domaćini odmah udarili pressing i poveli 5:0, u završnici prve četvrtine imali prednost 24:15, međutim gosti rade seriju 14:0 i u prvim minutama druge dionice vode 29:25.
    Tricom Bošnjaka Širokobriježani smanjuju na 29:27, međutim Igokea nastavlja s boljom igrom i gosti iz Aleksandrovca na kraju prvog poluvremena imaju vodstvo 43:32.
    Serijom 6:0 domaćin ulazi u nastavak susreta i smanuje na 43:38, međutim Velićevi igrači nikako ne uspijevaju da uhvate taj pravi priključak budući gosti konstantno pogađaju trice i zahvaljujući tri vezana dalekometna šuta na kraju treće i početkom četvrte četvrtine stižu do vodstva 60:45.
    Široki još jedanput prijeti, ubrzo spušta zaostatak na jednoznamenkastu cifru, u završnici je na -5, ali više od toga jednostavno ne ide. Gordić je miran s linije slobodnih bacanja i rutinski utakmicu privodi kraju.
    Gosti su pogodili čudesnih 19 trica iz 37 pokušaja što je istinski raritet za jedno finale, međutim događa se, oslanjali su se na takvu igru, išlo ih je i zona Širokog jednostavno nije imala šanse protiv ovako raspoloženog suparnika.
    Nemanja Gordić je bio igrač utakmice sa 17 poena i 9 asistencija, međutim ponajbolju utakmicu od dolaska u Igokeu odigrao je i Mirković sa 16 postignutih poena, dok je Gipson pridodao 14.
    Jones je sa 17 poena i 4 asistencije predvodio domaćine, Rikić dodao 14 poena i 6 skokova, a Bilinovac ubacio 13 poena.
    ŠIROKI PRIMORKA: A. Mikulić, Babić, Katić 7, J. Mikulić, Zubac, Ćorić 2, Peršić 11, Bilinovac 13, Karačić, Bošnjak 12, Jones 17, Rikić 14.
    IGOKEA:Dozet, Jorović 7, Knežević 8, Ćup, Gajović 5, Jošilo 6, Gordić 17, Gipson 14, Klještan, Bakić 6, Mirković 16, Bunić 4.