Marin Čilić večeras po četvrti put osvojio PBZ Zagreb Indoors

2
    Hercegovački tenisač Marin Čilić četvrti je put u karijeri pobjednik ATP turnira Zagreb Indoors koji se igra u Domu sportova. U finalu je svladao prvog nositelja ovogodišnjeg izdanja turnira, Nijemca Tommyja Haasa, sa 6:3, 6:4 nakon sat i 20 minuta igre. Čilić je tako obranio prošlogodišnji naslov iz Zagreba, a usto ima i naslove iz 2009. i 2010. Ukupno mu je to deseti ATP naslov u karijeri.

Protiv 35-godišnjeg Haasa, koji je tijekom karijere bio i drugi igrač svijeta, Čilić je ostvario drugu pobjedu u četvrtom međusobnom dvoboju.

Oba su igrača u finalni susret krenula gubeći servis. Haas je ostvario break zahvaljujući Čilićevim pogreškama u prvoj igri dvoboja, ali odmah zatim na isti je način i vratio prednost. Čilić je drugi put oduzeo servis Haasu za vodstvo od 4:2, a zatim je dva puta čvrsto držao svoj početni udarac za osvajanje ovog seta koji je trajao 35 minuta.

U drugom setu prvu priliku za break imao je Haas pri vodstvu od 3:2, ali je zatim zaredao s pogreškama, što je Čiliću uz njegove dobre servise omogućilo da se izvuče iz neugodne situacije. Odmah u sljedećoj igri Čilić je stigao do 0-40 na Haasov servis. Nijemac je spasio prve dvije break-lopte, ali ne i treću kada je Čilić odličnim forhendom stigao do odlučujuće prednosti.

Bilo je to deveto izdanje Zagreb Indoorsa i šesta pobjeda nekog hrvatskog igrača. Uz četiri Čilićeva naslova, po jedan imaju Ivan Ljubičić (2006.) i Ivan Dodig (2011.). Od stranaca turnir su osvajali Cipranin Marcos Baghdatis (2007.), Ukrajinac Sergij Stahovski (2008.) i Rus Mihail Južni (2012.).

Rojer i Tecau osvojili parove

Drugi nositelji turnira parova Nizozemac Jean-Julien Rojer i Rumunj Horia Tecau stigli su do naslova svladavši u finalu Nijemca Philippa Marxa i Slovaka Michala Mertinakasa 3:6, 6:4, 10:2.