Navijači Dinama i Hajduka grmjeli Za dom spremni!’

2

U izvrsnoj nogometnoj utakmici, velikom derbiju  Dinama i Hajduka pobjednika nije bilo, naposljetku je završilo 2-2. Ovu sjajnu utakmicu obilježilo je i veliko pomirenje navijačkih skupina, BBB i Torcide koje su zajedno na golemoj istočnoj tribini maksimirskog stadiona zajedno pratile  utakmicu, svaka navijajući za svoju momčad. Nisu izostale ni uvredljive poruke prema Hrvatskom nogometnom savezu, Davoru Šukeru i Zdravku Mamiću. Dvije navijačke skupine su do maksimirskog stadiona stigle zajedno kroz središte Zagreba pokazujući tako da su protiv nametnute “vaučerizacije” za gostujuće navijače. Dinamovi, BBB, navijači kupovali su ulaznice za navijače Hajduka i dočekavši ih zajedno krenuli s njima prema stadionu.
    No, kako  je utakmica uistinu bila odlična to su se dvije navijače skupine polako okretale istinsko, navijanju za svoju momčad, pa smo tako na trenutke svjedočili sjajnom nogometu izvrsnom ugođaju na tribinama.

Hajduk je poveo početkom prvog dijela, no već  u prvim minutama nastavka Dinamo je bi u prednostil da bi na kraju Hajduk izjednčio u sudačkoj nadoknadi. Bio je to zaista derbi kakvog dugo nismo gledali!
    Na terenu je bilo veoma zanimljiivo, prštalo je na sve strane. Hajduk je u utakmicu krenuo otvoreno, Dinamo je naizgled bio zbijen na svoju polovicu, no bio je i te kako opasan. Hajdukova hrabrost ubrzo se isplatila, nakon nekoliko dobrih akcija u 11. minuti evo i konkretizacije. Dinamo nije na vrijeme izbio loptu iz opasne zone, lopte se dokopao Sušić koji je sjajno proigrao Kouassija. Tamnoputi Hajdukov napadač lako je svladao vratara Zeleniku, a pogodak je proslavio s trostrukim saltom, bila je to atraktivna i efektna scena koja je doslovce u trans bacila brojne navijače Hajduka na istočnoj tribini na kojoj su bili zajedno s Dinamovim  navijačima, BBB.
    Dinamo je sad morao zaigrati kud i kamo riskantnije i domah su se počele redati dobre akcije pred Hajdukovim vratima.
    Bili su u dobrim situacijama Čop, Ademi, Brozović… Ili je njihove udarce sjajno branio vratar Kalinić ili su bili neprecizni, no dobra igra jednih i drugih natjerala je gledatelje na pljesak.

Istovremeno, istočna tribina prepuna BBB i Torcide vrijeđala je Zdravka Mamića, Davora Šukera,  nije izostajalo niti skandiranje  Josipu Šimuniću, a čulo se i skandiranje – Za dom.
    No, izvrsna igra jedne i druge momčadi pomalo je bacala u zapećak i navijanje. Naposljetku, Dinamo je uspio anulirati Hajdukovu prednost, u 27. minuti nakon slobodnog udarca. Kojeg je izveo Brozović, lopta je došla do Soudanija, usput je Hajduk napravio neuspješnu zamku zaleđa. Usamljeni Soudani spretno je svladao do tada sjajnog Kalinića.
    Potom je Dinamo dobio na agresivnosti i motivaciji, pa se  tada Hajduk pomalo povukao. No, kada bi  krenuo prema naprijed isto bi splitska momčad bila neugodna. K tome, utakmica je obilovala borbenošću i slobodno se može reći da je prvih 45 minuta dvoboja Dinama i Hajduka bilo za – nogometne sladokusce.

I nastavak utakmice ponudio je Dinamovu dominaciju. Nije prošlo dugo do Dinamovog pogotka, u 54. minuti glavom je pgoodio Hajdukovu mrežu bivši Hajdukov igrač, Duje Čop. Poslije izvrsnog centaršuta mladog Antolića.
    Hajduk je potom izgledao poprilično malodušan, Dinamo je i dalje bio aktivniji, a stvarao je i šanse, prednost zagrebačke momčadi mogli su povisiti i Brozović i Čop.
    Hajduk je tek jednom uspio zaprijetiti  preko  Vršajevića, Splićani su teško predkraj utakmice i dolazili do Dinamovih vrata. Hajdukovi napadi bili su tek stihijskimi neorganizirani i praktički do kraja utakmice. No, kako se bližio kraj utakmice to su i ti stihijski napadi postajali opasniji, jer se Dinamo povlačio čuvajući rezultat.
    I u prvoj minuti sudačke nadoknade Maglica je izjednačio na 2-2 nakon pravog “filpera” u kaznenom prostoru zagrebačke momčadi.  Na veliko oduševljenja Hajdukovih navijača…