Njemačka nanijela Portugalu najteži poraz ikada na SP-ima!

0

U prvom dvoboju prvog kola skupine G Svjetskog prvenstva Njemačka je uvjerljivo svladala Portugal s 4:0 (4:0) uz hat-trick sjajnog Thomasa Müllera, prilično poljuljavši samopouzdanje ponajboljem igraču svijeta Cristianu Ronaldu i njegovim suigračima.

Tri od četiri pogotka pala su u prvom poluvremenu. Mrežu vratara Patricija mogao je u osmoj minuti zatresti Khedira nakon katastrofalnog ispucavanja portugalskog čuvara mreže, ali veznjak Real Madrida promašio je prazna vrata. Tri minute kasnije Pereira je u svom šesnaestercu srušio Götzea, a siguran izvođač udarca s bijele točke bio je Müller.

Novu veliku šansu imao je Götze u 30. minuti, no nakon povratne lopte Özila pucao je pored gola. Minutu kasnije Hummels je bio najviši u skoku nakon udarca iz kuta koji je izveo Özil.

Jedinu pravu šansu u prvom poluvremenu Portugal je imao u 35. minuti, kada se je Fabio Coentrao s deset metara traljavo pucao.

Sedam minuta prije kraja poluvremena Pepe je rukom i glavom udario Müllera i zaradio cerveni karton. Ako je bilo neke sumnje da li je to kraj za Portugalce, sve je riješio drugi pogodak Müllera u 45. minuti.

Drugo poluvrijeme bilo je u tim odnosima snaga i rezultata formalnost. U 51. minuti Mesut Özil nije iskoristio stopostotnu šansu, potom u 69. Götze, no Thomas Müller pobrinuo se u 78. minuti da postane prvi igrač koji je zabio hat-trick na ovom Svjetskom prvenstvu. Za tri pogotka danas su mu trebala samo četiri udarca!

Sjajna igra Müllera, dok će se Portugal teško oporaviti nakon ovakvog debakla! Nastavila se ovom pobjedom njemačka tradicija,  od 1986. godine uvijek ostvare pobjedu u prvoj utakmici. S druge strane, na veliki trofej Elf čeka 18 godina. Zadnji pokal bio im je naslov eruopskog prvaka 1996. godine, kada su u četvrtfinalu izbacili Blaževićevu Hrvatsku.

U drugom susretu 1. kola ove skupine u ponoć u Cuiabi igraju Gana i SAD.

NJEMAČKA: Neuer – Boateng, Mertesacker, Hummels (Mustafi 73), Hoewedes – Khedira, Lahm, Kroos – Ozil (Schuerrle 63), Mueller (Podolski 82), Goetze.
    PORTUGAL: Rui Patricio – Joao Pereira, Pepe, Bruno Alves, Coentrao (André Almeida 65) – Meireles, Veloso (Ricardo Costa 46), Moutinho – Nani, Hugo Almeida (Eder 28), Cristiano Ronaldo.
    STRIJELCI: 1-0 Thomas Mueller (12-pen), 2-0 Mats Hummels (32), 3-0 Thomas Mueller (45+1), 4-0 Thomas Mueller (78).
    CRVENI KARTONI: Pepe (Portugal, 37)
    SUDAC: Milorad Mažić (Srbija)
    STADION: Arena Fonte Nova
    GLEDATELJA: 48.500