Podnošljiv poraz: Široki – Udinese 1:3

0

Iako je trener Širokog Slaven Musa zadnjih dana hrabrio svoju ekipu izjavama da će Široki pružiti otpor favoriziranim Talijanima to se ipak sudeći po početku u ovoj utakmici neće dogoditi. Od samog početka Široki je u velikim problemima i obrana je totalnom rasulu. Možda je trener Musa psihološki pripremao momčad no ekipa djeluje dosta bojažljivo kao da su odavno pomireni sa velikim porazom od talijanskog predstavnika. Već u prvom poluvremenu Udinese vodi s visokih 3:0. Di Natale i Muriel (2) strijelci su za talijansku momčad. Utakmicu prati oko 4000 gledatelja koji većinom simpatiziraju Udinese. Na tribinama stadiona Bilino polje u 30. minuti pojavili su se i navijači Širokog, vjerni Škripari.

Drugo poluvrijeme Široki je krenuo s dvije izmjene, ušli su mladi igrači Marić i Barišić, nešto kasnije i iskusni Šilić a igru su napustili Wagner, Kordić i Zakarić. Široki djeluje malo hrabrije a hrabrosti im je ulio i Luka Bilobrk koji je obranio penal talijanskom asu Di Nataleu u 65. minuti susreta.

Široki hrabrije stoji na terenu a u 77. miniti na asistenciju Barišića, Ćorić zabija za 1:3 a nedugo zatim Barišić propušta priliku za 2:3.

Do kraja susreta rezultat se nije mjenjao, Udinese odnosi zasluženu pobjedu od 1:3.