Qatar 2015: Hrvatska pregazila Iran

0

Hrvatska rukometna reprezentacija nastavlja nizati pobjede na svjetskom prvenstvu u Kataru.

U susretu trećeg kola B skupine odabranici Slavka Goluže su u Dohi deklasirali Iran 41-22 (19-13) zadržavši vodstvo na vrhu ljestvice s maksimalnih šest bodova.

Hrvatska nije imala problema protiv najslabije ekipe iz naše skupine, a Goluža je uspio i odmoriti veći dio igrača iz prve postave. Mirko Alilović uopće nije niti ulazio u igru, baš kao niti Ivan Čupić i Damir Bičanić, dok su Domagoj Duvnjak, Igor Vori i Marko Kopljar već dio utakmice prosjedili na klupi. Priliku je sjajno iskoristio Filip Ivić koji je sakupio čak 19 obrana. Zlatko Horvat je bio najefikasniji sa 12 golova, Ivan Slišković i Igor Karačić su zabili po pet golova, a Ivan Ninčević četiri gola. Prve minute na prvenstvu je upisao i Ilija Brozović, a zanimljivo svi hrvatski igrači koji su nastupili upisali su se među strijelce.

Kod Iranaca najefikasniji je bio Sajad Esteki sa šest golova.

Hrvatska je utakmicu dobila formulom – čvrsta obrana, raspoloženi vratar i brza kontra i polukontra. Već u prvom poluvremenu naši su rukometaši zabili 19 golova, a drugom su dijelu dodali još 23 gola. Iran je uspio zaprijetiti tek početkom drugog poluvremena kada se sa minus sedam ‘prišuljao’ na tri gola zaostatka (20-17), no hrvatski rukometaši su se vrlo brzo uozbiljili i serijom 10-2 pobjegli na 30-19 i razriješili sve moguće dvojbe, ukoliko ih je uopće bilo.

Danas su na rasporedu još dvije utakmice u našoj skupini. Sastaju se Bosna i Hercegovina – Makedonija, te Austrija – Tunis.

U utorak je dan odmora, a u susretu četvrtog hrvatski rukometaši će u srijedu, 21. siječnja odmjeriti snage protiv Makedonije i bit će to po svemu sudeći borba za prvo mjesto u skupini.

HRVATSKA: Alilović, Ivić; Vori 1, Horvat 12 (3), Duvnjak 3, Čupić, Bičanić, Gojun 1, Štrlek 3, Kopljar 2, Musa 2, Brozović 1, Stepančić 3, Karačić 5 (1), Ninčević 4, Slišković 5.

IRAN: Barkhordari, Heidarirad; Masaeli 2, A.Esteki 2, Sekenari 1, Kazemi 1, S.Esteki 6, Nadri 1, Abouei 1, Heydarpour 2, Rajabi, Sadeghi 1, Bijari 2, Karamian¸ Kiani 2, Alireza 1

SEDMERCI: Hrvatska 4 (4), Iran –

ISKLJUČENJA: Hrvatska 6 minuta, Iran 6 minuta

DVORANA: Duhail Handball Sports Hall