Rukomet Katar 2015 :Hrvatska srušila Makedonce

20

Hrvatski rukometaši upisali su četvrtu pobjedu u 4. utakmici na Svjetskom prvenstvu u Kataru! U izravnom dvoboju za prvo mjesto skupine, momčad Slavka Goluže je sa 29:26 (15:14) porazila Makedoniju.

Ivan Čupić predvodio je Hrvatsku sa 9 golova, a kod Makedonaca je najbolji bio Kiro Lazarov sa 6 golova. Mirko Alilović je najbolji igrač utakmice zbog 13 sjajnih obrana.
U prvom poluvremenu bilo je puno rezultatskih preokreta, a najveću prednost imali su Makedonci koji su 14. minuti vodili 9:5. Hrvatska se u tri i pol minute uspjela potpuno vratiti, te izjednačiti na 9.9. No, u 25. minuti Makedonci odlaze na dva razlike (13:11), ali to nije poremetilo Golužinu ekipu, koja je do poluvremena serijom 4:1 do odmora stigla do vodstva 15:14.

Zanimljivo je da se u prvom dijelu najbolji hrvatski rukometaš Domagoj Duvnjak nije upisao strijelce. Hrvatsku su u prvom poluvremenu predvodili Čupić sa 7 i Bičanić sa 3 gola.

Utakmica je odlučena u razdoblju između 35. i 45. minute. Kod 17:17 proradila je obrana Hrvatske, a i Alilović je skinuo par “zicera”, pa je Hrvatska u 45. minuti imala pet golova prednosti (22:17). Do kraja susreta Makedonci se nisu uspjeli približiti na manje od dva gola zaostatka.

Najefikasniji igrači u hrvatskim redovima bili su Ivan Čupić s devet golova, Domagoj Duvnjak s pet, te Damir Bičanić i Marko Kopljar sa po četiri gola, dok je sjajni Mirko Alilović sakupio 13 obrana. Kod Makedonaca je najefikasniji bio Kiril Lazarov sa sedam golova.

Hrvatska zatvara natjecanje u skupini u petak, 23. siječnja utakmicom protiv Bosne i Hercegovine, a potom će u osmini finala dva dana kasnije najvjerojatnije igrati protiv Brazila.

facebook komentari

• peppermintt

Eviva Croati ,hej hej hej 🙂

haha e njih dva su mi fora, Ibn Dule i Ibn Vori 🙂

u čast pobjede častim s pancakes 😉

• cleuna

A sutra razmontirati Bosnu na najsitnije dijelove.

a nemoj ih jadni viš i danas plaču, ukrali su im rezultat
      nego di si ti jest to brojao rezultate izbora s dragom sve dosad 😉

• cleuna

Evo me tu sam bomboncicu nakon izvjesnog vremena.
        Sto se izbora tice,pa i nisi daleko od istine…stvarno sam do u detalje analizirao grad po grad i najvise me razocarao Dubrovnik .
        A ovi sto kukaju da su pokradeni.
        Ma to je njima u krvi…oni su navikli da se samoproglasavaju zrtvama uvijek kada im nesto ne ide u prilog.

kad spomenu Dubrovnik je enigma ..
          A igra moj mostarac pa sam merhametli a ta ću razumi me :))

• cleuna

A drugi Mostarac,a mater im je Livanjka…nisam ni ja bas ravnodusan po tom pitanju.

baš bi volila da su prošli 🙂

• cleuna

hmmm…eto ti za volju.

a niš sad nemaju priliku, ali cleuna si tiv idio kako Hrvatsku repku stalno novinari peru na sve načine i to nije samo sad i na prošlom natjecanju je bilo tako, svega ti ka da im namjerno podmeću klipove i nervozu ?

• cleuna

To je nase prokletsvto,samo je sreca sto se igraci ne osvrcu previse na to.
            Prije svakoga natjecanja stvori se nepotrebna euforija i postave se abnormalni zahtijevi.A nasi novinari…to je posebna prica.
            Nigdje neces (cast izuzecima) naci takvih gadova koji mogu napisati takve bljuvotine.pa kada ih igraci bojkotiraju,pitaju se zasto.Sjetimo se samo objave onih golisavih slika nogometasa sa proslog sp.Oni cine sve da ih dekoncentriraju i kada u tome uspiju,onda ih razapinju.

i ja sam takvog dojma, volim rukomet i rado pratim sve vezano, evo čitam reakciju Čupića 😉 ne kažem da triba preskakati konstruktivnu kritiku, ali ovih dana prije meča bobmastični naslovi-makedonija je test, tu će Hrvatska pokazati svoju snagu, ako ne riješe probleme koje imaju i bla bla a Hrvati sve pobjede nanizaše

• cleuna

Naravno da je svakome normalnome covjeku konstruktivna kritika uvijek dobro dosla pa i pozeljna.Ali ono sto mene izludjuje to su one “povijesne utakmice”.
            Ja bih zakonom zabranio taj termin.

je a i one silne analize, komentari te što bi tribali , ne moš ti nikako s mirom gledat tekmu kako ovi pile živce 😛

• Agromentum

Na najmanje tri dijela! :))

• cleuna

:)))

Prvi dio je bio kritičan a kasnije nije bilo problema. Najbolji je bio onaj Lazarov kod izvođenja sedmerca, trebalo mu pet sekundi da izvede a morao je u roku od tri sekunde izvesti – i suci mu priznali.