Široki Brijeg se očekivano oprostio od Europske lige

0

Široki Brijeg se očekivano oprostio od Europske lige, pa time ni Bosna i Hercegovina više nema predstavnika u nogometnim europskim natjecanjima.

Udinese je i uzvratnoj utakmici 3. pretkola Europske lige bio bolji od Širokog Brijega (4:0), pa je s ukupnih 7:1 prošao u zadnje pretkolo.

Uzvratni susret u Trstu bio je puka formalnost, iako je Udinese tek u zadnjih deset minuta uvjerljivije došao do pobjede. Prvi gol u prvom poluvremenu djelo je Antonija Di Natalea, a onda su u zadnjih deset minuta pala tri gola.

Andrea Lazzari je strijelac drugog gola i to kakvog se rijetko viđa. Luka Bilobrk proslavio se u Zenici obranivši penal Di Nataleu, no u Trstu je primio gol s centra terena. Točnije, Lazzari mu je postigao gol sa svoje polovice!

Konačni rezultat postavio su Dušan Basta i Vydra, pa je tako Široki Brijeg u Italiji prošao rezultatski gore nego je igrom zaslužio.

Širokobriježani se u zemlju vraćaju u petak, a već u nedjelju ih čeka derbi sa Sarajevom na Koševu.