Široki Brijeg vodio 2:0 do 82. minute, Zrinjski slavio sa 3:2

2

Nakon hercegovačkog derbija, ujedno i velikog derbija 25. kola Premier lige BiH, najbliži naslovu prvaka je Zrinjski.

Naime, završilo je infarktnom završnicom Plemića, pa sada momčad Branka Karačića predvodi premijerligašku kolonu. Zrinjski je slavio s 3:2 i to nakon što je do 82. minute gubio s 0:2!

Danima najavljivani sudar prvoplasirane i drugoplasirane momčadi privuklo je na tribine stadiona pod Bijelim brijegom 8000 gledatelja koji su vidjeli borbenu i uzbudljivu utakmicu.

Široki je poveo u 17. minuti preko Mirka Marića i to samo nekoliko trenutaka nakon što je Stevo Nikolić promašio stopostotnu šansu.

Gosti su u nastavku bili opasni iz kontranapada i iz jednog takvog zabili su drugi, preko Wagnera u 68. minuti.

Nadu domaćim navijačima donio je Nikolić u 82. minuti. Isti igrač u 90. pogađa za 2:2 za delirij na tribinama, a na sve se nadovezao jedanaesterac za domaćina u zadnjoj minuti koji je za pobjedu 3:2 realizirao Ivan Crnov.

Do pobjede u 25. kolu došao je i Velež koji je slavio u Gradačcu protiv Zvijezde sa 2:1. Velež je također pobijedio nakon preokreta, s obzirom da su domaći imali prednost od jednog gola. Jugović je u 50. minuti pogodio za vodstvo Zvijezde, a Okić je 12 minuta kasnije zatresao mrežu za izjednačenje.

Zvijezda je od 62. minute ostala s igračem manje nakon isključenja Zulića, što su gosti iskoristili i šest minuta prije kraja preko Raševića došli do tri boda.

Vitez je u Zenici savladao Olimpic s 2:1. Kapetan u 4. i Smriko u 10. minuti bili su strijelci za Vitez, a počasni pogodak za sarajevski tim postigao je Gojak u 44. minuti.

Rezultati susreta 25. kola nogometne BHT Premier lige BiH:

Zrinjski – Široki Brijeg 3:2
    Vitez – Olimpic 2:1
    Radnik – Leotar 3:0
    Zvijezda – Velež 1:2

Susret Željezničar – Čelik počinje u 20 sati.

U nedjelju se sastaju: Travnik – Mladost (15.30), Rudar – Sarajevo (16.30) i Slavija – Borac (16.30).

facebook komentari

• Ipak je bolje da je netko pobijedio, najgora opcija je neriješeno! Ali moram primjetit da ono nije bio penal, a i da je čovječe u zadnjoj sekundi ono dosudit je katastrofa.. Čestitam pobjedniku, Široki nažalost nije iskoristio Ogromnu prednost…