Split nakon preokreta svladao Široki Brijeg i osvojio turnir

0

split-širokiU finalu 15. izdanja međunarodnog Memorijalnog turnira ‘Gojko Šušak’ na stadionu Pecara u Širokom Brijegu sastali su se dva posljednja pobjednika – Široki Brijeg i RNK Split. Po jakoj kiši bolji je bio Split koji je slavio s 3:2, i to nakon što je na poluvremenu gubio s 0:2. Split je tako po drugi put u tri godine osvojio ovaj turnir.

Široki Brijeg je poveo sredinom prvog poluvremena kada je nakon kornera iz neposredne blizine pogodio Mirko Marić. I drugi gol Širokobriježani postigli su nakon kornera. Duboko u sudačkoj nadoknadi glavom je gol postigao Wagner.

Split je smanjio u 66. minuti, a strijelac je bio Dražen Bagarić, a u 82. minuti izjednačio je Denis Glavina. I u samoj završnici Splićani su kreirali potpuni preokret. U 90. minuti oboren u šesnaestercu Širokog bio je Mate Bilić, a sudac Paradžik pokazuje na bijelu točku.

Pobjedu Splitu vrijednu osvajanja turnira donio je Bilić. Treba reći da je Široki Brijeg u zadnjim sekundama mogao do izjednačenja, no Wagner je promašio iz stopostotne šanse.

Treće mjesto osvojio je Imotski koji je s 2:1 porazio Neretvanca iz Opuzena.

Najbolji strijelac turnira je Ante Erceg iz Splita, njegov suigrač Andrija Vuković je najbolji vratar, a najbolji igrač turnira je Wagner Santos Lago.

Prihod od prodaje ulaznica za finalnu utakmicu, koje koštaju pet maraka, namijenjen je u humanitarne svrhe – kao potpora stradalima u poplavama na području Posavske županije. No zbog pravog proloma oblaka posjeta na stadionu Pecara nije bila kako se očekivalo.