Srbija nemoćna protiv SAD-a: Amerikanci sa +37 do svjetskog zlata

0

Na licima srpskih igrača vidjelo se kako misle da bi mogli iznenaditi Amerikance…

Sjedinjene američke države očitale su pravu košarkašku lekciju Srbiji u finalu SP u košarci. SAD su slavile s ogromnih 129-92, čak 37 poena razlike, a da su htjeli mogli su dobiti i više od 50 poena prednosti.

Srbija je bila u igri prvih pet minuta utakmice, čak je i vodila 15-7 i tad se na licima srpskih igrača vidjelo kako misle da bi mogli iznenaditi Amerikance. No, ubrzo su shvatili da su se prevarili, Amerikanci su prebacili u brzinu više, predvođeni sjajnim Kyreom Irvingom završili su prvu četvrtinu s velikom prednošću 35-21.

SAD SrbijaNa poluvremenu su Amerikanci zabili nestvarnih 67 poena, a primili 41, iako su u jednom trenutku vodili i 31 poen razlike. Trice su sijevale sa svih strana, a srpska obrana mogla je samo gledati fizički dominantije suparnike kako se poigravaju s njima ispod koša.

Nastavak je bio samo odrađivanje posla, no vidjelo se da su Amerikanci izašli na parket manje nabrijani, no prednost je svejedno rasla do 105-67 na završetku 3. četvrtine.

Posljednju četvrtinu priliku su dobili američki igrači s klupe pa su Srbi uspjeli izbjeći još veću rezultatsku katastrofu.

Najbolji igrač kod SAD-a bio je Irving, koji je zabio 26 poena, Harden je dodao 23, dok su kod Srbije Kalinić i Bjelica postigli 18 poena.

Iako su realno igrali sa trećom najjačom momčadi na ovom SP Amerikanci su pokazali da su miljama daleko od europskih reprezentacija po kvaliteti. Ostaje žal što su Španjolci ispali u četvrtfinalu od Francuske, jer bi vjerujemo finale Španjolske i SAD-a bilo zanimljivije.