Na Kupresu održana Strljanica 2014

0

Titulu kosbaše na ovogodišnjoj kulturno-sportskoj manifestaciji Dani kosidbe na Kupresu „Strljanica“ 2014. osvojio je Vinko Čičak – Vinara iz Kupresa, inače višestruki nositelj ove titule.

Drugo mjesto osvojio je Milorad Sladojević iz Mrkonjić Grada, dok je treći bio Ivo Ivković iz Kupresa.

Ove su godine prvi put nastupili i kosci juniori, starosti do 18 godina. Titulu „mladog kosbaše do 18 godina“ osvojio je Mario Batinić, drugi je bio Petar Ivković, a treći Mujo Ramčić. Sva trojica su iz Kupresa.

Cjelodnevna kulturno-sportska manifestacija, održana u nedjelju, okupila je brojne natjecatelje ali i publiku koja je, uz sportska događanja, mogla uživati u izložbama suvenira i rukotvorina, nastupima folklornih skupina iz više zemalja te u paraglajderskim letovima.

Osim u košnji, održana su i druga natjecanja poput bacanja kamena s ramena, skoka u dalj, potezanja konopca. Na kraju manifestacije održane su galopske konjičke utrke u kojima je sudjelovalo više konjičkih klubova iz BiH i susjednih zemalja.