Šport

Dinamov drugi poraz u ligi prvaka – Atalanta – Dinamo 2-0

Objavljeno

na

Završio je dvoboj 5. kola skupine C Lige prvaka između Dinama i Atalante na San Siru. Atalanta je slavila s 2:0 i dodatno umanjila šanse Modrih za prezimljavanje u Europi. Dinamovci će posljednji susret igrati protiv Manchester Cityja na Maksimiru 11. prosinca u 19.00 h.

Nogometaši Dinama poraženi su u 5. kolu skupine C Lige prvaka u Milanu od Atalante s 0-2 (0-1) te je hrvatski prvak bitno kompromitirao šanse za plasman u osminu finala te čak i ostanak u Europi.

Pogotke su za Atalantu dali Kolumbijac Luis Muriel (27pen) i Argentinac Alejandro Gomez (47)

U drugoj utakmici skupine Manchester City i Šahtar su na Etihadu igrali 1-1, pa je engleski prvaka prošao u osminu finala.City je poveo golom Ilkaya Gundogana (56), a za Ukrajince je izjednačio Solomon (69).

Na ljestvici vodi City s 11 bodova, Šahtar ima 6, Dinamo 5, a Atalanta 4 boda.

U posljednjem kolu 11. prosinca Dinamo dočekuje Manchester City, a u drugoj utakmici igraju Šahtar i Atalanta. Dinamo još uvijek može biti drugi, ali i četvrti u skupini.

Objavio

U finalu europskog rukometnog prvenstva u Stockholmu hrvatska reprezentacija je izgubila od Španjolske sa 20-22 upisavši treći poraz u finalima europskih prvenstava.

Nažalost, hrvatski rukometaši niti u svom trećem finalu na europskim prvenstvima nisu uspjeli osvojiti zlato, jedinu veliku medalju koja im nedostaje.

Do sada smo dva puta igrali u finalima, 2008. i 2010. ali smo oba puta poraženi. U Norveškoj smo izgubili od Danske, a dvije godine kasnije u Austriji od Francuske. Ovoga puta presudili su nam Španjolci koji su tako postali prvi koji su obranili europsko zlato nakon Šveđana koji jedini imaju tri krune u nizu (1998, 2000, 2002).

Ostaje utjeha kako su “Kauboji” osvojili šestu medalju na europskim prvenstvima, pri čemu treće srebro (2020, 2010, 2008) uz tri bronce (2016, 2012, 1994).

Ostavši bez europska zlata, hrvatska reprezentacija je ostala i bez direktne vize za olimpijske igre u Tokiju pa će morati u kvalifikacije. Od 17. do 19. travnja, igrati se tri olimpijska kvalifikacijska turnira za koje su već određeni domaćini – Francuska, Norveška i Njemačka. Hrvatska je smještena na turnir s Francuskom i Portugalom i još jednom afričkom ekipom.

U finalu smo gledali još jednu dramatičnu utakmica, no nažalost ovoga puta pobjeda je otišla na suparničku stranu.

Hrvatska je odlično otvorila utakmicu, povela je 3-1, pa 8-6 i 9-7. U 19. minuti “kauboji” su imali i tri gola viška (10-7), međutim u posljednjih 10 minuta upali smo u krizu i do kraja poluvremena zabili smo samo jedan pogodak, a primili pet za španjolskih 12-11 na poluvremenu. U prvom poluvremenu hrvatski vratari Marin Šego i Matej Ašanin imali su svega dvije obrane, dok je njihov kolega na suparničkoj strani Gonzalo Perez de Vargas sakupio šest obrana.

U prvih pet minuta nastavka Španjolska je pobjegla na +4 (16-12), međutim, Hrvatska se uspjela vratiti. U 49. minuti je uspjela izjednačiti na 18-18, a šest minuta prije kraja i povesti 19-18. Španjolska je minutu i pol povela 21-20, a kada je Dušebajev zabio za 22-20 25 sekundi prije kraja bilo je gotovo.

Španjolsku su do zlata predvodili Aleix Gomez Abello s pet i Jorge Paqueda s tri gola, dok je Gonzalo Perez de Vargas imao osam obrana. Kod Hrvatske najefikasniji su bili Domagoj Duvnjak s pet i Igor Karačić s četiri gola.

U susretu za broncu Norveška je u subotu pobijedila Sloveniju sa 28-20 osvojivši svoju prvu medalju na europskim prvenstvima.

Iduće europsko prvenstvo igrat će se od 14. do 30. siječnja 2022. u Slovačkoj i Mađarskoj. (Hina)

Nastavi čitati

Šport

Domagoj Duvnjak najbolji je igrač Europskog prvenstva

Objavljeno

na

Objavio

Domagoj Duvnjak, koji je na EP-u u osam utakmica zabio 31 gol, proglašen je najkorisnijim igračem Europskog rukometnog prvenstva, objavio je EHF na svojim službenim stranicama.

U najbolju sedmorku turnira je uvršten još jedan hrvatski vanjski igrač, Igor Karačić.

– Hrvatski kapetan vukao je svoju momčad do prvog finala EP-a još od 2010. godine. Odigrao je nekoliko herojskih partija i i najzaslužniji je za ulazak Hrvatske u finale EP-a nakon što je u polufinalu protiv Norveške postigao osam golova i realizirao odlučujući sedmerac za produžetke, piše EHF u objašnjenju ovog izbora.

Na mjestu vratara u idealnoj postavi je španjolska hobotnica Gonzalo Perez de Vargas. Na krilima su Norvežanin Jondal lijevo, odnosno Blaž Janc iz Slovenije desno. Lijevi vanjski je Sander Sagosen, Norvežanin koji nije mogao sam protiv Kauboja, a uz Karačića na desnoj strani je Maqueda, još jedan španjolski igrač.

Za najboljeg kružnog napadača izabran je Mađar Bence Banhidi, dok je najbolji obrambeni igrač Nijemac Pekeler.