Connect with us

Događaji

Biciklijada „Putevima 4-te brigade“ od Resnika do Kruševa

Objavljeno

on

Udruga veterana 4. gardijske brigade u suradnji sa Biciklističkim savezom Splitsko-dalmatinske županije 21.- 22. svibnja 2016. godine organizira biciklijadu „Putevima 4te brigade“ od Resnika do Kruševa.

Cilj biciklijade je očuvati dignitet Domovinskog rata te upoznati širu javnost sa ratnim putem slavne 4. gardijske brigade, ali najvažnije od svega želimo se prisjetiti naših suboraca koji su u uspjehe brigade ugradili najviše što su mogli, vlastite živote!

[ad id=”93788″]

Biciklijada će se održati prema slijedećem rasporedu:

  • Subota 21.05.2016. godine u 08:00 sati okupljanje kod spomen obilježja 4. gardijskoj brigadi u Resniku. Kratko obraćanje okupljenima: Joško Macan – jedan od zapovjednika iz Resnika , gradonačelnik Ivan Udovičić.
  • 08:30 Polazak
  • Vožnja 19 km (ukupno 19 km) – 1h 20 min dolazak u Marinu u 09:50 sati. Kratka stanka (10 min), polaganje vijenca na spomeniku Andriji Matijašu Pauku.
  • Polazak u 10:00 sati. Vožnja 19 km – 1 h 20 min do Primoštena (ukupno 38 km). Dolazak u 11:20. Pauza 20 min (marenda).
  • Polazak u 11:40 sati. Vožnja 27 km – 2 h do Šibenika (ukupno 65 km). Dolazak u 13:40 sati. Pauza 10 min.
  • Polazak u 13:50 sati. Vožnja 12 km – 50 min do Vodica (ukupno 77 km). Dolazak u 14:40 sati. Stanka za ručak 50 min.
  • Polazak u 15:30 sati. Vožnja 28 km – 2 h do Pakoštana (ukupno 105 km). Dolazak u 17:30 sati. (večera, noćenje)
  • Nedjelja 22.05.2016. godine u 08:30 sati Vožnja 27 km – 2 h do Škabrnje (ukupno 132 km). Dolazak u 10:30. Polaganje vijenca, marenda. Pauza 20 min.
  • Polazak u 10:50 sati. Vožnja 16 km – 1h 10 min do Zelenog Hrasta kroz Kašić, Islam Grčki, Islam Latinski (ukupno 148 km). Dolazak u 12:00 sati. Polaganje vijenca na spomen obilježju 4te brigade „Poklonimo se domovini“. Stanka od 30 min, upoznavanjem zbivanja na tom području tokom Domovinskog rata.
  • Polazak u 12:30 sati. Vožnja 12 km – 50 min do Novigrada (ukupno 160 km). Dolazak u 13:20. Pauza za kavu 20 min.
  • Polazak u 13:40 sati. Vožnja 23 km – 1h 50 min do Kruševa kroz Pridragu, Donji Karin, Karin Gornji. Dolazak u 15:30 sati. Svečani doček, ručak i fešta.
  • Polazak autobusima nazad za odredišta i Resnik u 18;00. Povratak planiran da bude do 21:00 sati.

Predsjednik Udruge: Božo Zadro

 

Što vi mislite o ovoj temi?

Oglasi
Komentiraj
Advertisement

Komentari