Pratite nas

Šport

BRAVOOO! Hrvatska pobijedila Makedoniju i izborila drugi krug Svjetskog prvenstva

Objavljeno

na

Hrvatski rukometaši lakše od očekivanog pobijedili su reprezentaciju Makedonije sa 31-22 (16-11) u utakmici 3. kola skupine B Svjetskog prvenstva, odigranoj u ponedjeljak u Olimpijskoj dvorani u Muenchenu, izborili su drugi krug natjecanja u koji će ući s najmanje dva boda.

Najbolji strijelac i igrač naše reprezentacije bio je kapetan Domagoj Duvnjak koji je postigao šest pogodaka i imao osam asistencija.

Po četiri pogotka postigli su Igor Karačić, David Mandić i debitant Marin Šipić. Odlični Marin Šego imao je 13 obrana, a upisao se i među strijelce. Najefikasniji igrač Makedonije bio je Dejan Manaskov sa šest pogodaka, a četiri gola postigao je Kiril Lazarov.

Hrvatska je na ljestvici izbila na prvo mjesto s maksimalnih šest bodova. Drugoplasirana Španjolska i Makedonija imaju po četiri boda, ali Španjolci imaju utakmicu manje koju će odigrati večeras protiv Bahreina. Island je četvrti s dva boda osvojena u današnjoj pobjedi nad Japanom 36-18. Japan i Bahrein su bez bodova.

Sjajni Marin Šego na vratima i spremnost našeg stručnog stožera da se na riskantnu igru Makedonaca sa sedam igrača u polju odgovori na isti način, donijeli su hrvatskim rukometašima uvjerljivu prednost već u prvom poluvremenu dvoboja s Makedonijom. Nakon prvih 30 minuta bilo je 16-11 za našu reprezentaciju koja je tri navrata imala i šest golova prednosti (13-7, 14-8, 15-9).

Do polovice prvog poluvremena Makedonci su igrom sa sedmoricom igrača u polju držali korak s našom reprezentacijom, bez obzira što su primili dva pogotka na nebranjena vrata. Lino Červar je odlučio suparničkom izborniku Raulu Gonzalezu odgovoriti na isti način pa je i Hrvatska zaigrala u napadu sa sedmoricom.

Strpljivo su naši rukometaši gradili napade i čekali da se otvore kružni napadači za asistencije Duvnjaka i Karačića, ili su naši glavni razigravači u ovoj utakmici sami išli na realizaciju.

Makedonci ni u nastavku dvoboja nisu odustali od rizika. Donekle im se taktika isplatila, jer su još u 47. minuti bili na tri gola zaostatka. No, u završnih deset minuta utakmice makedonska obrana je popustila pred naletom hrvatskih rukometaša pa je naša reprezentacija stigla do neočekivano uvjerljive pobjede 31-22.

U utorka je dan odmora, a u srijedu će našu reprezentaciju čekati lakši ispit protiv Bahreina te priprema za dvoboj sa Španjolskom u kojem će ulog biti prvo mjesto i bodovi koje će se prenositi u sljedeći krug natjecanja.

HRVATSKA – MAKEDONIJA 31-22 (16-11)

HRVATSKA: Šego 1, Stevanović; Duvnjak 6, Stepančić 3, Vida 1, Horvat 2, Karačić 4 (1), Blažević, Štrlek, Musa 3, Cindrić, Mandić 4, Kozina 1, Vranković 2, Šipić 4, Bičanić

MAKEDONIJA: Mitrevski, Ristovski; Manaskov 6, Stoilov 2, K. Lazarov 4, Čurlevski, Taleski 3, Markoski, Kuzmanovski 3, Tankoski, Georgievski 1, F. Lazarov, Krstevski, Popovski, Peševski 3, Serafimov

Objavio

Hrvatska nogometna reprezentacija sinoć je u susretu 2. kola skupine E izgubila u Budimpešti od Mađarske sa 1:2.

Dejan Lovren nakon utakmice rekao je kako je poraz od Mađarske bio buđenje za njih, te da ne smiju živjeti na starim vremenima.

Danas se Lovren oglasio i na društvenim mrežama i zahvalio navijačima na podršci.

– Naša najveća slava nije u tome da nikada ne padnemo, već da se svaki put kad padnemo podignemo, pa tako ćemo i ovaj put. Hvala našim navijačima na velikoj podršci. Idemo dalje, napisao je Lovren.

Zlatko Dalić: Nema sad kukanja, tragedije, glavu gore i idemo dalje

Nastavi čitati

Šport

Objavljeno

na

Objavio

Izgubili smo. Nema sad kukanja, tragedije. Glava gore i idemo dalje”, izjavio je izbornik hrvatske nogometne reprezentacije Zlatko Dalić za Novu TV nakon nedjeljnog poraza 1-2 na gostovanju kod Mađarske u Budimpešti, u drugoj utakmici kvalifikacija za Euro 2020.

Dalić je domaćinima čestitao na borbenosti, agresivnosti, pobjedi i tri boda, do kojih su Mađari stigli iako je Hrvatska već u 13. minuti povela pogotkom Ante Rebića. No, umjesto da iskoristi šok kod domaćina, naša reprezentacija taj početni kapital nije znala pretvoriti u nešto više.

“Mi smo nakon prvog gola pali, nismo nastavili, nismo se digli do kraja, nismo ih dokrajčili, nego smo ih pustili da se vrate u ritam utakmice. Bili su agresivniji. Mi smo u drugom poluvremenu imali inicijativu, ali jalovu, nismo dali gol i onda je došao taj prekid, opet naš koban prekid, gol i poraz”, analizirao je Dalić preokret u kojem su Mađari pogocima Szalaija u 34. minuti i Patkaija u 76. minuti došli do prve pobjede u povijesti hrvatsko – mađarskih reprezentativnih okršaja.

“Nismo bili kreativni, nismo imali pravu ideju, uvijek je lopta zapela u nekim zadnjim trenucima. Nije to prolazilo, nismo išli ‘jedan na jedan’, dok nije ušao Brekalo. To je tako. Nećemo sad praviti dramu od toga. Izgubili smo, bit će nam teško u ovim kvalifikacijama. To smo znali, to smo rekli. Idemo dalje”, poručio je izbornik koji je nakon primljenog drugog pogotka pokušao i s promjenom sustava na tri igrača u obrani i dvojicom napadača, kad je Kramariću pridodao Petkovića.

“Jer smo gubili, nakon gola smo išli s trojicom otraga, s još jednom špicom, da pokušamo nešto popraviti, ispraviti, ali nismo uspjeli ništa”, rekao je Dalić.

Hrvatska će sljedeću utakmicu u kvalifikacijama odigrati 8. lipnja, kad će u osječkom Gradskom vrtu ugostiti Wales koji je u nedjelju odigrao prvu utakmicu te kao domaćin svladao Slovačku s 1-0. Mađarska je poslala upozorenje hrvatskim nogometašima, a izbornik je još jednom istaknuo:

“Moramo biti puno agresivniji, puno borbeniji. Kao što sam i prije govorio, moramo naučiti da svi protiv nas idu dvjesto na sat. Domaća publika, pritisak… Neće nam biti lako. Moramo se iz ovoga dići. Mi smo viceprvaci svijeta. Izgubili smo. Nema sad kukanja, tragedije. Glava gore i idemo dalje.” (Hina)