U fenomenalnoj utakmici Italija je pobijedila Englesku 2:1

Objavljeno

na

Italija je pobijedila Englesku rezultatom 2:1 u 1. kolu skupine D…

Kakav rasplet nakon 1. kola u skupini D Svjetskog prvenstva. Italija je pobijedila Englesku s 2:1, no prva u skupini je mala Kostarika koja je šokirala Urugvaj s 3:1.

Talijani su u Manausu pobijedili u teškim uvjetima. Travnjak je bio težak, ali velika vlaga bila je najveći protivnik obaju reprezentacija. Poveli su Talijani u 35. minuti pogotkom Claudija Marschisija, ali samo dvije minute kasnije izjednačio je Daniel Sturridge na asistenciju Waynea Rooneyja.

Talijani su sjajno otvorili drugi dio utakmice. Mario Balotelli zabio je pobjednički pogodak u 50. minuti na asistenciju Candreve. Englezi su napadali, stvarali prilike, ali nisu uspjeli doći do gola.

Do kraja dvoboja Italija se povukla i čuvala vodstvo, dok je Engleska uglavnom prijetila udarcima iz daljine. Jedinu pravu priliku za poravnanje imao je Rooney u 62. minuti kada je izbjegao zaleđe, ali je potom sa 10-ak metara pucao pored gola.

Kao i u prvom poluvremenu, Italija je u sudačkoj nadoknadi drugog dijela pogodila okvir gola. Sjajno izveden slobodni udarac Pirla sa 30-ak metara odsjeo je na gredi, pa pobjeda “azzurra” nije na kraju izražena većom razlikom.

Talijani sljedeće kolo igraju protiv Kostarike, dok Englezi moraju na ranjene Urugvajce kojima se vraća Luis Suarez. (I.Š./Hina)