Vijesti

Hrvatska ima novu medalju! Tonči Stipanović obranio srebro iz Rija

Objavljeno

on

Hrvatski jedriličar Tonči Stipanović osvojio je srebrnu medalju na Olimpijskim igrama u njegovoj, klasi Laser!

U dramatičnom, posljednjem plovu za odličja završio je na 4. mjestu, ispred glavnih konkurenata, norveškog i ciparskog jedriličara, što je posebno važno u tzv. medal-raceu.

Plov za odličja osvojio je Francuz Jean Baptiste Bernaz, ali zlatnu medalju ima Australac Matt Wearn čija je prednost uoči zadnjeg plova bila nedostižna za ostale.

Član splitskog Mornara je imao odličan start i do prvog okreta je bio srebrni, no potom je nakon okretanja plutače u jedrenju niz vjetar pao na četvrto mjesto, da bi u trećoj dionici uz vjetar ponovno došao među vodeće.

U fantastičnom finišu Tonči je ušao u cilj četvrti, pa je s ukupno 82 negativna boda osvojio srebro. Australac Matt Wearn je zlatni (53), a Norvežanin Hermann Thomasgaard (85) brončani.

Stipanović u karijeri ima svjetsko srebro i broncu, dok je na Olimpijskim igrama u Londonu 2012. godine bio četvrti.