Šport

Hrvatska srušila i Srbiju! Veliki preokret i treća pobjeda Hrvatske na Euru

Objavljeno

na

U susretu posljednjeg, trećeg kola A skupine europskog rukometnog prvenstva Hrvatska je u Grazu pobijedila Srbiju sa 24-21 završivši prvi dio prvenstva s tri pobjede.

Bila je to utakmica koja nije imala rezultatsku važnost. Hrvatska je i prije zadnjeg kola osigurala prvo mjesto u skupini, dok je Srbija bila bez izgleda za prolaz.

Hrvatska je odlično ušla u utakmicu, povela je 5-2, uz čak šest obrana Marina Šege u prvih 10 minuta susreta. Međutim, u nastavku prvog poluvremena Srbija je zaigrala bolje, okrenula je rezultat i na odmor je otišla s dva gola razlike (10-8).

Srbija je držala vodstvo i u prvih 15 minuta nastavaka, no Hrvatska tada radi seriju 5-0 i od minus dva (12-14) bježi na +3 (17-14). Deset minuta prije kraja imali smo +6 (21-15) i do kraja susreta obranili smo vodstvo za konačnih 24-21.

Hrvatsku su do pobjede predvodili Luka Stepančić i Domagoj Duvnjak sa po pet golova, dok su Luka Cindrić, Zlatko Horvat i Igor Karačić zabili po tri gola. Sjajni Marin Šego utakmicu je završio sa 15 obrana. Kod Srbije najefikasniji je bio Lazar Kukić sa četiri gola.

U drugom susretu u skupini Bjelorusija je u izravnom okršaju za prolaz pobijedila Crnu Goru sa 36-27 (17-11). Bjelorusija je ovom pobjedom osigurala nastavak natjecanja, ali u drugi krug ide bez bodova.

Mikita Vailupau sa sedam, te Siarhej Šilović i Artsem Karalek sa po pet golova predvodili su Bjelorusiju, dok su u suparničkim redovima najefikasniji bili Vladan Lipovina s pet i Filip Vujović sa četiri gola.

Hrvatska je završila natjecanje u skupini A s tri pobjede i u drugi krug prenosi dva boda. Dalje, ali bez bodova ide i Bjelorusija, dok je za Crnu Goru i Srbiju EP završilo.

Osim Hrvatske u skupini I igrat će i Španjolska, Njemačka, te Bjelorusija. Hrvatska i Španjolska sele u Beč sa po dva boda, dok Njemačka i Bjelorusija kreću s nulom.

Posljednja dva suparnika u drugom krugu natjecanja Hrvatska će doznati u utorak kada su na rasporedu susreti trećeg kola u skupini B.

Objavio

Domagoj Duvnjak, koji je na EP-u u osam utakmica zabio 31 gol, proglašen je najkorisnijim igračem Europskog rukometnog prvenstva, objavio je EHF na svojim službenim stranicama.

U najbolju sedmorku turnira je uvršten još jedan hrvatski vanjski igrač, Igor Karačić.

– Hrvatski kapetan vukao je svoju momčad do prvog finala EP-a još od 2010. godine. Odigrao je nekoliko herojskih partija i i najzaslužniji je za ulazak Hrvatske u finale EP-a nakon što je u polufinalu protiv Norveške postigao osam golova i realizirao odlučujući sedmerac za produžetke, piše EHF u objašnjenju ovog izbora.

Na mjestu vratara u idealnoj postavi je španjolska hobotnica Gonzalo Perez de Vargas. Na krilima su Norvežanin Jondal lijevo, odnosno Blaž Janc iz Slovenije desno. Lijevi vanjski je Sander Sagosen, Norvežanin koji nije mogao sam protiv Kauboja, a uz Karačića na desnoj strani je Maqueda, još jedan španjolski igrač.

Za najboljeg kružnog napadača izabran je Mađar Bence Banhidi, dok je najbolji obrambeni igrač Nijemac Pekeler.

Nastavi čitati

Šport

Petorica Hrvata nominirana za najbolje na EP-u

Objavljeno

na

Objavio

Hrvatska rukometna reprezentacija u nedjelju u Stockholmu igra finale protiv Španjolske (16.30). Uoči završnice natjecanja EHF je objavio nominacije za najbolje igrače Europskog prvenstva.

Europska rukometna federacija (EHF) objavila je nominacije za najbolje pojedince na Europskom rukometnom prvenstvu.

Ukupno se na popisu nalazi 40 igrača iz 12 reprezentacija, raspoređenih u osam kategorija.

Glasovanje je otvoreno do kraja ove subote 25. siječnja, a glasovati se može jedino i isključivo putem službene aplikacije Europskog rukometnog prvenstva koja se može pronaći na Apple storeu i na Google Play storeu.