Hrvatska – Wales 2-1

Objavljeno

na

foto HINA

Hrvatska nogometna reprezentacija je u subotu u Osijeku u 3. kolu u skupine E kvalifikacija za EURO 2020. protiv Walesa slavila sa 2-1 (1-0), u utakmici koja odigrana po velikoj vrućini.

Ponovno se potvrdilo da je Osijek sretan za hrvatsku reprezentaciju. Bila je ovo 12. utakmica u Osijeku, a hrvatska vrsta je ostvarila deset pobjeda i dva remija. Također, po treći puta je u Osijeku svladan Wales.

Hrvatska je od početka zagospodarila terenom, držala je posjed lopte, a prva prigoda ukazala se u 8. minuti, ali je stoper gostiju uspio na mišiće zaustaviti Kramarića. Minutu kasnije Perišić puca sa 12 metara iskosa, ali lopta odlazi iznad grede.

U 13. minuti Brekalo je dobro ubacio u peterac, ali obrana Walesa uspijeva izbaciti u korner. Uslijedio je prizemni ubačaj na koji je naletio Perišić, ali njegov pokušaj ponovno je neprecizan.

Hrvatska je povela u 17. minuti iz polukontre nakon što su gosti izgubili loptu u svojoj polovici. Perišić se sjurio s lijevog boka, oštro je po zemlji ubacio u peterac prema Kramariću, a lopta je pogodila braniča Lawrencea, koji ju je poslao u vlastitu mrežu.

Posljednju prigodu u prvom poluvremenu “vatreni” su imali u 36. minuti. Modrić je proigrao Kramarića, koji si je lažnjakom oslobodio prostor za šut sa vrha kaznenog prostora, ali je bio trunku neprecizan.

Velšani su imali dvije stopostotne šanse u prvom poluvremenu, a prva se dogodila u 10. minuti. Bale je ubacio loptu iz auta, a loša procjena našeg stoperskog para, omogoćila je Wilsonu da se nađe sam ispred našeg vratara, no njegov udarac sa ruba šesnaesterca išao je ravno u Livakovića. Hrvatski vratar ponovno se iskazao u 42. minuti, kada je zaustavio šut Vaulksa iz neposredne blizine.

Već na startu drugog poluvremena, u 46. minuti, Brekalo je na desnom boku “promiješao” obranu gostiju. Njegov udarac obranio je vratar gostiju, a na odbijenu loptu naletio je Kovačić, koji trese mrežu. No, zbog pasivnog zaleđa Kramarića sudac je poništio pogodak.

U 48. minuti Hrvatska vodi sa 2-0. Modrić je izborio ničiju loptu, ona se odbila do Perišića, koji sa deset metara trese mrežu Velšana.

Gosti prijete u 55. minuti, ali pokušaj Garetha Balea iz slobodnog udarca sa 18 metara ide iznad gola. Bale je ponovno u prilici u 59. minuti, kada je uspio primiriti jednu dugu loptu na vrhu 16-erca, ali Livaković opet odlično reagira.

No, u 77. minuti Velšani ipak dolaze do pogotka. Brooks, koji je ušao u igru u 65. minuti, puca sa 18 metara, lopta je okrznula Vidinu glavu i prevarila je vratara Livakovića.

U završnici utakmice još nekoliko izglednih situacija na obje strane. U 87. minuti Kramarić nije iskoristio dobar ubačaj Modrića. Minutu kasnije prilika za goste, ali Wilson loše puca glavom. U sudačkoj nadoknadi (90+1) Kramarić ima stopostotnu priliku, ali vratar Hennessey uspijeva obraniti i gosti su odmah razvili kontranapad, koji srećom nisu realizirali.

Hrvatska vodi na ljestvici sa šest bodova, dok Wales, Mađarska i Slovačka imaju po tri boda, a Azerbajdžan je bez bodova. Osim Hrvatske i Walesa, u subotu će biti odigrana još jedna utakmica u skupini E u kojoj će Azerbajdžan u Bakuu ugostiti Mađarsku (18 sati).

HRVATSKA: Livaković, Barišić, Lovren, Vida, Jedvaj, Brozović, Kovačić (Badelj 76), Modrić (Škorić 90+3), Perišić, Brekalo (Pašalić 67), Kramarić.

WALES: Hennessey, Davies, Lawrence, Mepham, Roberts, Allen, Smith (Brooks 65), Wilson, Daniel James (Matondo 80), Vaulks (Ampadu 66), Bale.

STRIJELCI: 1-0 Lawrence (17-ag), 2-0 Perišić (48), 2-1 Brooks (77).

Cropix

Dinamo je u prvoj utakmici posljednjeg pretkola kvalifikacija za Ligu prvaka na Maksimiru svladao Rosenborg s 2:0

Modri su fantastično otvorili utakmicu play-offa protiv Rosenborga. Visok presing Bjeličinih igrača urodio je plodom već u 8. minuti kada je Bruno Petković izborio i realizirao najstrožu kaznu.

Dinamovci tu nisu stali i nastavili su ofenzivnom igrom ugrožavati Norvežane koji su uspjeli tek iz daljine zaprijetiti Livakoviću, a hrvatski je vratar maestralno i staloženo reagirao u tim situacijama. Dinamo je došao do drugog gola u 28. minuti kada mrežu gostiju trese novopečeni Vatreni Mislav Oršić.

DINAMO – ROSENBORG 2:0 (Petković 8′ p., Oršić 28′)

DINAMO: Livaković – Stojanović, Dilaver, Perić, Leovac – Moro – Hajrović, Ademi, Olmo, Oršić – Petković

ROSENBORG: Hansen – Hedenstad, Reginiussen, Hovland, Meling – Jensen, Lundemo, Konradsen – Akintola, Soderlund, Adegbenro

Uzvrat je u utorak 27. kolovoza u 21.00 h.

Nastavi čitati

Šport

Dalić objavio popis za kvalifikacijske utakmice protiv Slovačke i Azerbajdžana

Objavljeno

na

Objavio

Hrvatski izbornik Zlatko Dalić objavio je u ponedjeljak popis igrača za predstojeće kvalifikacijske utakmice za Euro 2020. protiv Slovačke i Azerbajdžana.

Svjetski doprvaci otvaraju jesenski dio kvalifikacija s dva vezana gostovanja – 6. rujna igraju protiv Slovačke u Trnavi, a potom putuju u Baku gdje 9. rujna igraju protiv Azerbajdžana.

Dalić je za tu akciju pozvao 23 nogometaša koje predvodi kapetan Luka Modrić, a među reprezentativcima je po prvi puta i Dinamov krilni napadač Mislav Oršić. Dalić je uputio i pet pretpoziva, uključujući Andreju Kramariću koji će biti pozvan ako uspije zaliječiti aktualnu ozljedu.

Bude li potrebe, Dalić će A reprezentaciji priključiti i nekoga od mladih reprezentativaca u dogovoru s Nenadom Gračanom.

Reprezentacija se okuplja 2. rujna u Zagrebu gdje će trenirati do putovanja u Slovačku koje je zakazano za 5. rujna.

Popis pozvanih igrača za utakmice sa Slovačkom i Azerbajdžanom:

Vratari: Lovre Kalinić (Aston Villa), Dominik Livaković (GNK Dinamo), Simon Sluga (Lutton Town)

Obrambeni: Domagoj Vida (Bešiktaš), Dejan Lovren (Liverpool), Tin Jedvaj (Bayer Leverkusen), Matej Mitrović (Club Brugge), Borna Barišić (Glasgow Rangers), Karlo Bartolec (Kopenhagen), Mile Škorić (Osijek), Dario Melnjak (Çaykur Rizespor)

Vezni: Luka Modrić (Real Madrid), Ivan Rakitić (Barcelona), Mateo Kovačić (Chelsea), Milan Badelj (Firentina), Marcelo Brozović (Inter), Mario Pašalić (Atalanta), Nikola Vlašić (CSKA)

Napadači: Ivan Perišić (Bayern), Ante Rebić (Eintracht), Josip Brekalo (VfL Wolfsburg), Bruno Petković (GNK Dinamo), Mislav Oršić (GNK Dinamo)

Pretpozivi: Andrej Kramarić (Hoffenheim), Marko Rog (Cagliari), Filip Benković (Leicester City), Mijo Caktaš (Hajduk), Josip Juranović (Hajduk), Antonio Mirko Čolak (Rijeka)