Connect with us

Hrvatska Golijada! Utakmica za Povijest

Objavljeno

-

Hrvatska je pobijedila Kamerun 4-0 u 2. kolu Svjetskog prvenstva u Manausu! Hrvatska rapsodija u srcu prašume izbacila je Kamerunce iz Brazila. Ivica Olić zabio je prvi gol. Perišić povisuje na 2-0, a Mario Mandžukić zabija dva gola za najveću hrvatsku pobjedu u povijesti svjetskih prvenstava i prvu na SP-u nakon slavlja protiv Italije 2002. godine!

golovi

4. Mario Mandžukić zabija drugi gol na utakmici za 4-0! Mateo Kovačić zavrtio je dvojicu, još se vrti kamerunskim igračima, ubacio je Kovačić za Eduarda, ovaj puca, a golman Kameruna odbija točno pred Mandžukića.

3. Zabio je i Mandžukić, zabio je svoj prvi gol u karijeri na svjetskim prvenstvima u svom prvom nastupu. Kamerun je na rubu debakla protiv Hrvatske u Manausu. Samo je pitanje koliko će još primiti. Hrvatska je prvi put zabila tri gola na svjetskim prvenstvima nakon četvrtfinala protiv Njemačke na SP-u 1998. godine.

2. Ivan Perišić majstorski je prošao po lijevoj strani i zabio za 2-0! Kamerunski golman loše je izbio loptu, Perišić ju je uzeo negdje oko centra i gurnuo si glavom u for. Sjajno je izdržao sprint i zabio lijevom nogom za povećanje vodstva. Perišić je zasad junak utakmice, asistencija pa gol!

Hrvatska nakon prvih 45 minuta utakmice u Manausu vodi protiv Kameruna golom Ivice Olića.

1. Song je u 40. divljački s leđa udario Marija Mandžukića te je dobio izravni crveni karton. Kamerun je bolje ušao u utakmicu, kontrolirali su susret, ali Olić ih je presjekao golom u 11. minuti na sjajnu asistenciju Perišića.

Olić je postao najstariji hrvatski strijelac u povijesti svjetskih prvenstava.

Do danas tu je titulu držao izbornik Niko Kovač koji je zabio s 34 godine i 250 dana. Ola je zabio s 34 godine i 277 dana.