Šport

Hrvatski rukometaši uvjerljivi protiv Japana

Objavljeno

na

Hrvatska rukometna reprezentacija upisala je i drugu pobjedu na Svjetskom rukometnom prvenstvu 2019.

Hrvatski rukometaši ostvarili su očekivano uvjerljivu pobjedu protiv reprezentacije Japana svladavši je sa 35-27 (18-13) u utakmici 2. kola skupine B Svjetskog prvenstva, odigranoj u nedjelju u Olimpijskoj dvorani u Muenchenu.

Najbolji strijelac i igrač naše reprezentacije bio je Zlatko Horvat koji je postigao osam pogodaka. Pet golova zabio je Luka Stepančić, a po četiri Igor Karačić, Manuel Štrlek i David Mandić. I vratari su bili na visini zadatka te odigrali važnu ulogu u uvjerljivoj pobjedi. U prvom poluvremenu je Marin Šego obranio devet udaraca, a u nastavku je Ivan Stevanović imao 12 obrana. Strijelce Japana sa šest golova predvodio je Tokuda.

Hrvatska je na ljestvici na drugom mjestu sa četiri boda, koliko ima i prvoplasirana Makedonija koja je u nedjelju sa 28-23 nadigrala Bahrein. Španjolci imaju dva boda uz utakmicu manje koju će odigrati protiv Islanda. Bez bodova su Island, Japan i Bahrein.

Već u početku dvoboja naši su rukometaši dali do znanja da su Japance shvatili ozbiljno te su u prvih deset minuta utakmice stvorili šest pogodaka prednosti (7-1). Obrana je funkcionirala odlično, a pogreške japanskih rukometaša su izabranici Line Červara nepogrešivo kažnjavali. Horvat je zabijao s krila i sa sedam metara, Štrlek realizirao kontranapade, Stepančić i Vranković izvana, a Duvnjak i preko cijelog terena, kad su Japanci pokušali igrali bez vratara.

Izabranici Islanđanina Dagura Sigurdssona iskoristili su malo opuštanje naših rukometaša u sljedećih pet minuta i sveli svoj zaostatak na tri gola (9-6). No, kriza Hrvatske je kratko trajala pa je već u 24. minuti naša reprezentacija došla do najveće prednosti u prvom poluvremenu (14-7). Do kraja prvog dijela Japan je uspio smanjiti zaostatak na pet pogodaka.

Deset minuta igre u drugom dijelu bilo je potrebno hrvatskoj reprezentaciji da prvi put na utakmici dođe do dvoznamenkaste prednosti (24-14), zahvaljujući seriji 6-0. Od tada pa do kraja utakmice prednost naših rukometaša se uglavnom kretala od devet do 11 pogodaka, a završilo je na plus osam 35-27.

Važno je što je Lino Červar u ovom dvoboju uspio raspodijeliti minutažu na sve igrače, jer već u ponedjeljak, od 18 sati, našu reprezentaciju čeka vrlo važan dvoboj s Makedonijom, u kojoj pobjeda najvjerojatnije znači plasman i prva dva boda za drugi krug natjecanja.

HRVATSKA – JAPAN 35-27 (18-13)

HRVATSKA: Šego, Stevanović; Duvnjak 3, Stepančić 5, Vida, Horvat 8 (2), Karačić 4, Blažević, Štrlek 4, Musa 1, Cindrić, Mandić 4 (2), Kozina, Vranković 2, Šipić 1, Bičanić 3

JAPAN: Kai, Kubo; Miyazaki, Kasahara 1, Baig, Narita 1, Tokuda 6 (3), Watanabe 3, Doi 3, Shida 2, Motoki 1, Tamakawa 1, Okamoto 1, Yoshino 3, Agaire 3, Kadoyama 1

Šport

BRAVOOO! Hrvatska pobijedila Makedoniju i izborila drugi krug Svjetskog prvenstva

Objavljeno

na

Objavio

Hrvatski rukometaši lakše od očekivanog pobijedili su reprezentaciju Makedonije sa 31-22 (16-11) u utakmici 3. kola skupine B Svjetskog prvenstva, odigranoj u ponedjeljak u Olimpijskoj dvorani u Muenchenu, izborili su drugi krug natjecanja u koji će ući s najmanje dva boda.

Najbolji strijelac i igrač naše reprezentacije bio je kapetan Domagoj Duvnjak koji je postigao šest pogodaka i imao osam asistencija.

Po četiri pogotka postigli su Igor Karačić, David Mandić i debitant Marin Šipić. Odlični Marin Šego imao je 13 obrana, a upisao se i među strijelce. Najefikasniji igrač Makedonije bio je Dejan Manaskov sa šest pogodaka, a četiri gola postigao je Kiril Lazarov.

Hrvatska je na ljestvici izbila na prvo mjesto s maksimalnih šest bodova. Drugoplasirana Španjolska i Makedonija imaju po četiri boda, ali Španjolci imaju utakmicu manje koju će odigrati večeras protiv Bahreina. Island je četvrti s dva boda osvojena u današnjoj pobjedi nad Japanom 36-18. Japan i Bahrein su bez bodova.

Sjajni Marin Šego na vratima i spremnost našeg stručnog stožera da se na riskantnu igru Makedonaca sa sedam igrača u polju odgovori na isti način, donijeli su hrvatskim rukometašima uvjerljivu prednost već u prvom poluvremenu dvoboja s Makedonijom. Nakon prvih 30 minuta bilo je 16-11 za našu reprezentaciju koja je tri navrata imala i šest golova prednosti (13-7, 14-8, 15-9).

Do polovice prvog poluvremena Makedonci su igrom sa sedmoricom igrača u polju držali korak s našom reprezentacijom, bez obzira što su primili dva pogotka na nebranjena vrata. Lino Červar je odlučio suparničkom izborniku Raulu Gonzalezu odgovoriti na isti način pa je i Hrvatska zaigrala u napadu sa sedmoricom.

Strpljivo su naši rukometaši gradili napade i čekali da se otvore kružni napadači za asistencije Duvnjaka i Karačića, ili su naši glavni razigravači u ovoj utakmici sami išli na realizaciju.

Makedonci ni u nastavku dvoboja nisu odustali od rizika. Donekle im se taktika isplatila, jer su još u 47. minuti bili na tri gola zaostatka. No, u završnih deset minuta utakmice makedonska obrana je popustila pred naletom hrvatskih rukometaša pa je naša reprezentacija stigla do neočekivano uvjerljive pobjede 31-22.

U utorka je dan odmora, a u srijedu će našu reprezentaciju čekati lakši ispit protiv Bahreina te priprema za dvoboj sa Španjolskom u kojem će ulog biti prvo mjesto i bodovi koje će se prenositi u sljedeći krug natjecanja.

HRVATSKA – MAKEDONIJA 31-22 (16-11)

HRVATSKA: Šego 1, Stevanović; Duvnjak 6, Stepančić 3, Vida 1, Horvat 2, Karačić 4 (1), Blažević, Štrlek, Musa 3, Cindrić, Mandić 4, Kozina 1, Vranković 2, Šipić 4, Bičanić

MAKEDONIJA: Mitrevski, Ristovski; Manaskov 6, Stoilov 2, K. Lazarov 4, Čurlevski, Taleski 3, Markoski, Kuzmanovski 3, Tankoski, Georgievski 1, F. Lazarov, Krstevski, Popovski, Peševski 3, Serafimov

Šport

Mladi hrvatski skijaš Elias Kolega napravio rezultat karijere!

Objavljeno

na

Objavio

Austrijski skijaš Marcel Hirscher pobjednik je slaloma kojeg su skijaši u nedjelju vozili u Adelbodenu za Svjetski kup, a hrvatski skijaš Elias Kolega zauzeo je šesto mjesto što mu je najbolji plasman u karijeri.

Hirscher je slavio u Adelbodenu i u nedjelju, nakon što je u subotu pobijedio u veleslalomu, s vremenom 1:47.37, a Kolega, koji je dugo bio vodeći u drugoj vožnji, šesti je s vremenom 1:49.34 i zaostatkom od 1,97 sekunde za pobjednikom. Za Hirschera je ovo 67. pobjeda u Svjetskom kupu i 16. postolje u Adelbodenu.

Drugo mjesto je zauzeo Francuz Noel Clement s vremenom 1:47.87, a treće Norvežanin Henrik Kristoffersen s vremenom 1:48.08.

Najbolji plasman do sada za 22-godišnjeg Kolegu, koji je danas u Adelbodenu imao startni broj 48., bilo je 20. mjesto na Sljemenu. Drugi hrvatski predstavnik u drugoj vožnji Istok Rodeš pogriješio je u prvom dijelu staze i nije ju uspio završiti. Matej Vidović i Filip Zubčić nisu se uspjeli plasirati u drugu vožnju.

Nakon današnje utrke Hirscher je povećao svoju prednost u poretku skijaša u slalomu, on sada ima 436 bodova, drugi je Švicarac Daniel Yule sa 278 bodova, a treći Henrik Kristoffersen sa 269 bodova.

Od Hrvata najbolje je plasiran u poretku skijaša Istok Rodeš na 19. mjestu sa 72 boda, drugi je Kolega na 26. mjestu sa 51 bodom, a Vidović je na 27. mjestu sa 49 bodova.

I u ukupnom poretku je Hirscher prvi sa 976 bodova, drugi je Kristoffersen sa 571 bodom, a treći je Francuz Pitaurault sa 494 boda. Rodeš je u ukupnom poretku 54. sa 72 boda, Kolega je 71. sa 51 bodom, Vidović 73. sa 49 bodova, a Zubčić je 80. sa 36 bodova.