Herceg Bosna

Igokea vodi 2:1

Objavljeno

-

Košarkaši Širokog WWina nisu uspjeli doći do pobjede u Aleksandrovcu i vodstva u finalnoj seriji za košarkaškog prvaka BiH. U trećoj utakmici finalne serije Igokea je večeras pred svojom publikom svladala Široki 62:47 (18-5, 10-17, 16-10, 18-15) i tako povela sa 2:1 u seriji na tri dobivene utakmice.

Igokea je odlično otvorila susret i već na samom startu stekla prednost (7:0). Puno bolja igra Igokee okrunjena je prednošću 18:5 na kraju prve četvrtine. I otvaranje druge četvrtine pripalo je domaćinu, dok se Široki probudio tek sredinom druge četvrtine i uspio smanjiti na 28:22, rezultat kojim se otišlo na odmor.

Ni u nastavku Širokobriježani nisu uspjeli ugroziti Igokeu. Bez pravih rješenja u napadu i koncentracije u igri jednostavno se nije moglo ozbiljnije zaprijetiti Igokei koja je u posljednju četvrtinu ušla sa prednošću +12. U posljednjoj četvrtini Široki je u dva navrata uspio doći na -4, ali brzopletost u ključnim trenutcima dozvolila je domaćima da se ponovno odvoji i slavi uvjerljivu pobjedu 62:47.

Igokeu su do pobjede predvodili Komatina sa 14 koševa i 5 skokova, zatim Jorović sa 13 koševa te Klještan sa 11 koševa. Jedini dvoznamenkasti u redovima Širokog bio je Ramljak sa 14 koševa i 6 skokova, dok su Šakić (8sk), Rikić i Jones postigli po 8 koševa.

Četvrta utakmica finalne serije na rasporedu je u subotu, 01. lipnja, od 20:30 sati u Širokom Brijegu. (Ivan KRALJEVIĆ)