Luka Modrić dobio nagradu koju nemaju ni Messi, ni C. Ronaldo

Objavljeno

na

Kapetan hrvatske nogometne reprezentacije Luka Modrić (34) u utorak je u Monte Carlu primio još jedno veliko priznanje u svojoj uspješnoj karijeri, nagradu “Golden Foot”.

“Čast mi je primiti ovu nagradu. Vraćam se na svoju najbolju razinu, što sam pokazao u posljednjoj utakmici. Do kraja godine me čeka još sedam važnih utakmica i vjerujem da ću nastaviti igrati dobro”, izjavio je Modrić na svečanosti u Monte Carlu.

Radi se o nagradi koja se dodjeljuje nogometašima za postignute individualne i momčadske uspjehe te za iznimnu osobnost i karizmu, a u konkurenciji su isključivo nogometaši koji imaju najmanje 28 godina.

Luka je u Monaco otputovao u utorak privatnim avionom, a odmah nakon priredbe se vraća u Opatiju kako bi se pridružio reprezentativcima u pripremi za utakmicu protiv Slovačke.

Osim lijepog priznanja, dobitnik ima čast ostaviti otisak stopala na kneževskoj Promenadi šampiona u Monacu.

Nagrada se dodjeljuje od 2003. godine, a zanimljivo ovo je jedna od rijetkih nagrada koju nisu dobili niti Leo Messi niti Cristiano Ronaldo.

Prošle godine je priznanje otišlo u ruke 32-godišnjeg Edinsona Cavanija, napadača Urugvaja i Paris SG-a, a nagradu su osvajali majstori kao što su Roberto Baggio, Ronaldo, Ronaldinho, Alessandro Del Piero, Roberto Carlos, Andrij Ševčenko, Francesco Totti, Iker Casillas, Zlatan Ibrahimović, Andreas Iniesta…

Kapetan “Vatrenih” i veznjak Real Madrida je prošle godine osvojio četiri velika priznanja, a niz je nastavio i ove godine još jednom velikom nagradom.

Lani je dobio nagradu za najboljeg igrača svjetskog prvenstva u Rusiji, proglašen je najboljim igračem Europe u izboru Europske nogometne federacije (UEFA), te najboljim igračem svijeta u izboru Međunarodne nogometne federacije (FIFA), a kao kruna svega stigla je i Zlatna lopta koju dodjeljuje ugledni francuski magazin France Football

Modrić je tijekom karijere osvojio 21 klupski trofej, te srebro u dresu hrvatske reprezentacije na posljednjem svjetskom prvenstvu u Rusiji 2018. godine.

S Real Madridom je osvojio četiri Lige prvaka, četiri svjetska klupska prvenstva i jedno španjolsko prvenstvo, dok je s Dinamom tri puta bio hrvatski prvak.

Objavio

U dvoboju 2. kola I skupine EURA u Beču su hrvatski rukometaši pobijedili Njemačku s 25-24 (11-14) i  osigurali polufinale.

Pobjedu je Hrvatskoj donio gol Igora Karačića minutu i pol prije kraja, te obrana Marina Šege 13 sekundi prije kraja.

Hrvatski rukometaši u dramatičnoj završnici pobijedili su Njemačku s 25:24 i osigurala polufinale EP-a. Španjolska je pobijedila Austriju s 30:26, a Bjelorusija je nadjačala Češku s 28:25. slomili tek sredinom drugog dijela, kad su po prvi puta došli u vodstvo od četiri razlike.

Poredak: Španjolska i Hrvatska po 6, Njemačka, Austrija i Bjelorusija po 2, te Češka bez bodova.

U ponedjeljak je na rasporedu 3. kolo u kojem Hrvatska igra protiv Češke (16 sati), a ostali parovi su Bjelorusija – Španjolska i Austrija – Njemačka.

HRVATSKA 25 – 24 NJEMAČKA

Kod Hrvatske je Igor Karačić zabio 7 golova, a Domagoj Duvnjak je imao pet pogodaka, dok je Nijemce predvodio Gensheimer s 4 gola.

Hrvatsku očekuju još dvoboji sa Španjolskom i Češkom.

(Hina)

HRVATSKA: Šego, Mandić, Horvat, Duvnjak, Cindrić, Stepančić, Musa.
Klupa: Ašanin, Ravnić, Matanović, Marić, Šipić, Hrstić, Šarac, Mamić, Karačić

NJEMAČKA: Wolff, Gensheimer, Reichmann, Kuhn, Drux, Hafner, Pekeler.
Klupa: Bitter, Zieker, Kastening, Wiencek, Kohlbacher, Golla, Bohm, Weber, Schmidt

Nastavi čitati

Šport

Hrvatska u dramatičnoj završnici pobjedila Crnu Goru i izborila četvrtfinale Europskog prvenstva!

Objavljeno

na

Objavio

Hrvatska muška vaterpolska reprezentacija u susretu je 2. kola skupine A na Europskom prvenstvu u Budimpešti svladala Crnu Goru sa 11-10 (2-1, 4-2, 4-2, 1-5) te tako praktički osigurala izravni prolazak u četvrtfinale.

Hrvatska je u prve tri četvrtine igrala sjajan vaterpolo te stvorila prednost od pet golova.

Nakon što su naši igrači propustili prve dvije situacije s igračem više, a Crnogorci poveli sa 1-0, do kraja prvih osam minuta su Andro Bušlje i Luka Bukić uspjeli realizirati sljedeće dvije situacije s igračkom prednosti u bazenu i dovesti Hrvatsku u vodstvo.

Bukić je početkom drugog dijela još jednom iskoristio igrača više za 3-1, a nakon što je Crna Gora smanjila na 3-2 uslijedili su pogoci Jokovića, Garcije i Vrlića za bijeg na 6-2. Svoj doprinos dao je i sjajni vratar Marko Bijač koji je obranio i peterac.

Odlična igra Hrvatske nastavila se i u trećoj četvrtini kada su Lončar iz protunapada i Benić sjajnim pogotkom s distance oplemenili odlične obrane Bijača za bijeg na 8-3.

Uoči posljednjih osam minuta rezultat je bio 10-5 za Hrvatsku i činilo se kako je pitanje pobjednika riješeno. No, Crnogorci su zaigrali presing, potpuno otupili hrvatski napad, a golovima Obradovića i Brguljana vrlo brzo smanjiti na 10-7.

Potom je udarac Jokovića u situaciji s igračem više zaustavila vratnica, pa je Petković u sljedećem napadu Crne Gore pogodio za 10-8. Isti je igrač iskoristio igrača više i 2:58 minuta prije kraja smanjio na 10-9.

Hrvatska je za manje od 10 sekundi potom opet izgubila loptu, a Vidović je dvije i pol minute prije kraja poravnao na 10-10. Tek tada je hrvatski izbornik Ivica Tucak pozvao igrače na dogovor i uspio ih smiriti.

Nakon što Crnogorci nisu iskoristili napad za vodstvo dvije minute prije isteka vremena Hrvatska je uspjela izboriti novi napad s igračem više kojega je pobjedničkim pogotkom okrunio najstariji igrač Javier Garcia 1:12 minuta prije kraja.

Najefikasniji u sastavu Hrvatske bio je Luka Bukić s tri gola, po dva su dodali Ivan Vrlić i Javier Garcia, dok su kod Crne Gore po dva pogotka postigli Brguljan, Obradović, Petković i Vidović.

Hrvatska nakon dva kola ima maksimalnih šest bodova, tri više od druge Crne Gore i treće Njemačke, te ju od plasmana u četvrtfinale dijeli još samo pobjeda protiv Slovačke, koja je izgubila oba svoja dosadašnja dva dvoboja.

Susret Hrvatske i Slovačke na programu je u subotu od 16 sati.

HRVATSKA – CRNA GORA 11-10 (2-1, 4-2, 4-2, 1-5)

HRVATSKA: Bijač (12 obrana), Marcelić; Macan, Fatović, Lončar 1, Joković 1, Bukić 3, Vukičević, Bušlje 1, Miloš, Vrlić 2, Benić 1, Garcia 2

CRNA GORA: Lazović (4 obrane), Tešanović; Brguljan 2, Radović, Petković 2, Čučković, Obradović 2, Vidović 2, Đurđić, Ivović, Spaić, Drašković 1, Pješivac 1