Plava rapsodija u Maksimiru – Dinamo slomio Atalantu 4 – 0

Objavljeno

na

foto HINA

Nogometaši zagrebačkog Dinama otvorili su nastup u C skupini Lige prvaka fantastičnom predstavom pobijedivši pred 28.500 gledatelja na stadionu Maksimir Atalantu sa 4-0, a junak večeri bio je trostruki strijelac Mislav Oršić.

Dinamo je poveo u 10. minuti golom Marina Leovac (10), a potom je na scenu stupio Mislav Oršić postigavši tri gola (31, 42, 68).

U drugom susretu iz ove skupine Manchester City je u Harkivu pobijedio Šahtar sa 3-0 golovima Riyada Mahreza (24), Ilkaya Gundogana (38) i Gabriela Jesusa (76).

U drugom kolu Dinamo će 1. listopada gostovati kod Manchester Cityja, dok će u Bergamu snage odmjeriti Atalanta i Šahtar.

Bila je to Dinamova večer za pamćenje. Sasvim sigurno najbolja predstava otkako je Nenad Bjelica preuzeo klub, ali i najbolja predstava koju su ‘modri’ prikazali u 37 susreta odigranih u elitnom natjecanju “Starog kontinenta”.

Dinamo je do ove utakmice ostvario tek četiri pobjede u Ligi prvaka. U zadnjih 11 susreta upisao je 11 poraza, a posljednju pobjedu Dinamo je u Ligi prvaka ostvario 16. rujna 2015. na stadionu Maksimir protiv Arsenala 2-1.

No dolaskom Nenada Bjelice Maksimirom pušu neki novi vjetrovi.

Posebno impresivno bilo je prvo poluvrijeme u kojem je hrvatski prvak zabio tri gola i deklasirao trećeplasiranu momčad Serie A, te momčad koja je prošle sezone zabila najviše pogodaka u talijanskom prvenstvu.

DINAMO – ATALANTA 4:0 (Leovac 10′, Oršić 31′, 42′, 68′)

DINAMO: Livaković – Stojanović, Theophile, Perić, Leovac – Moro (od 73′ Gojak), Dilaver, Ademi – Olmo, Oršić (od 76′ Ivanušec), Petković (od 83′ Gavranović)

ATALANTA: Gollini – Toloi, Gjimshiti, Masiello (od 46′ Malinovskij) – Hateboer, De Roon, Freuler (od 46′ Pašalić), Gosens – Iličić (od 88′ Barrow), Gomez, Zapata

Objavio

Hrvatska rukometna reprezentacija zaključila je drugi krug europskog prvenstva neodlučenim ishodom protiv Španjolske u Beču 22-22 i na koncu je zbog slabije razlike pogodaka osvojila drugo mjesto, međutim i prije ove utakmice je osigurala polufinale.

Hrvatska je već dio utakmice bila na rubu poraza, u 40. minuti je gubila sa čak šest razlike (12-18), međutim fantastičnom završnicom umalo je stigla do pobjede. Dvije minute prije kraja je povela 22-21, Španjolci su potom izjednačili, a Duvnjak nije uspio realizirati šut za pobjedu.

Hrvatska i Španjolska su i prije ove utakmice osigurale plasman u polufinale, a u međusobnom ogledu odlučile su o pobjedniku skupine. Na koncu su Španjolci osvojili prvo mjesto zbog bolje razlike pogodaka.

Hrvatska će u polufinalu igrati protiv Norveške ili Slovenije, a sve će biti poznato nakon njihovog ogleda koji je na rasporedu u 18:15 sati.

Norvežani imaju dva boda više i sve osim poraza im donosi prvo mjesto u skupini i ogled protiv Hrvatske. Sloveniju samo pobjeda vodi na vrh ljestvice, no za Slovence se najvažnije već dogodilo. Portugal je pobijedio Mađarsku sa 34-26 i tako izbacio Mađare iz utrke za polufinale, a njih gurnuo u polufinale.

Hrvatska je odlično ušla u utakmicu i nakon 20 minuta vodila je 8-6. Međutim, Španjolska je do kraja poluvremena okrenula rezultat u svoju korist (12-11), a potom u prvih deset minuta nastavka pobjegla na +6 (18-12).

Međutim, Hrvatska se još jednom čudesno vratila i serijom 5-0 je izjednačila na 21-21 četiri minute prije kraja, dvije minute prije kraja golom Domagoja Duvnjaka povela sa 22-21. Izjednačio je Aleix Gomez Abello minutu i pol prije kraja golom iz sedmerca nakon što Španjolci čak 10 minuta nisu zabili pogodak. Duvnjak je 30 sekundi prije kraja pogodio vratnicu i na koncu je ostalo 22-22.

Hrvatsku je predvodio Igor Karačić sa 10 golova, no u završnici utakmice je ozlijedio koljeno. Kod Španjolaca najefikasniji su bili Aleks Dušebajev sa šest, te Raul Entrerrios i Aleix Gomez Abello sa po četiri gola.

Polufinalni susreti su na rasporedu u petak u Stockholmu u 18:00 i 20:30 sati, susret za broncu je u subotu (18:30), dok je finale u nedjelju u 16:30 sati.

Objavio

Hrvatska rukometna reprezentacija nastavila je niz pobjeda na Europskom prvenstvu, u Beču je ovog puta pala Češka 22:21. Pobjednički pogodak u posljednjoj sekundi zabio je Luka Stepančić.

Bila je utakmica nižeg intenziteta s jedne i druge strane, sigurno je da su oni htjeli više tu pobjedu jer da su dobili Hrvatsku, polufinalistu, puno bi im to značilo. Izvukli smo to na kraju, pohvalio bih sve igrače koji su igrali. Pohvalio bih Ašanina, ostali smo sto postotni, to je najvažnije. Otvorilo se u zadnjem napadu, pustili su me i zabio sam. Moglo je biti i neriješeno, i tad bi bili zadovoljni, no dobro da sam zabio, rekao je Stepančić.

Mi koji smo manje igrali danas smo dobili priliku. Griješili jesmo, ali mislim da je to normalna stvar jer nismo u ovom sastavu puno vježbali. Opet najvažnije je da su se oni koji su se više potrošili danas odmorili, a mi smo opet izvukli pobjedu. Pobjeda je tu. Čekamo Španjolsku, rekao je Matej Hrstić koji je postigao dva gola protiv Češke.

Opet dramatično do samog kraja. Vodstvo od jedan-dva razlike pa izjednačeno pa do pobjede u zadnjim sekundama. Dobro je bilo, pokazali smo da izbornik može računati na nas, istaknuo je vratar Matej Ašanin.

Marino Marić bio je zadovoljan utakmicom i rezultatom protiv Češke.
Dobra opuštena utakmica, bez rezultatskog naboja. Na vanjskim pozicijama igrala su trojica lijevih vanjskih jedna specifična situacija, mi pivoti smo im pomagali koliko smo mogli. Drago mi je zbog Ašanina da ga je pustila trema početna i da je pokazao da može braniti. S jednim treningom ovakva ekipa je odigrala dobro i zato sam ponosan, rekao je Marino Marić., prenosi HRT