Šport

Preokret Ćorića u neviđenoj drami: Hrvatska u finalu Davis Cupa!

Objavljeno

na

Hrvatska teniska reprezentacija plasirala se u finale Davis Cupa 3-2 pobjedom protiv SAD-a u polufinalu u Zadru, a konačnu pobjedu Hrvatskoj osigurao je Borna Ćorić koji je u odlučujućem petom dvoboju svladao Francesa Tiafoea sa 6-7 (0), 6-1, 6-7 (11), 6-1, 6-3 nakon više od četiri sata igre.

Hrvatska će tako od 23. do 25. studenoga gostovati u Francuskoj u svom trećem nastupu u finalu Davis Cupa. Hrvatska je osvojila naslov 2005. protiv Slovačke, a 2016. je izgubila završni susret od Argentine.

Ranije u nedjelju najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić nije uspio osigurati pobjedu dopustivši američkom reprezentativcu Samu Querreyju da preokretom dođe do pobjede 6-7 (2), 7-6 (6), 6-3, 6-4 nakon tri sata i 11 minuta igre te izjednači ukupan rezultat na 2-2, no Ćorić je uspio spriječiti veliki preokret Amerikanaca svladavši Tiafoea.

Hrvatska je nakon dva susreta u petak vodila sa 2-0, no SAD su pobjedom u subotnjoj igri parova te uspjehom Querreya protiv Čilića stigli nadomak preokreta.

Bio je ovo peti međusobni dvoboj Hrvatske i SAD-a i peta pobjeda Hrvatske.

Objavio

Hrvatska rukometna reprezentacija nastavlja nizati pobjede na svjetskom prvenstvu u Njemačkoj i Danskoj nakon što je u susretu 4. kola B skupine pobijedila Bahrein sa 32-20 (19-9) upisavši i četvrtu pobjedu.

Pitanje pobjednika bilo je poznato i prije ove utakmice, no ‘kauboji’ su to trebali potvrditi i na terenu. I nije bilo nikakvog iznenađenja.

Izbornik Lino Červar iskoristio je ovu utakmicu kako bi odmorio glavne igrače, pa tako Marin Šego, Domagoj Duvnjak, Luka Stepančić, Igor Karačić i Željko Musa nisu igrali niti minute, dok je Zlatko Horvat dobio ‘mrvice’. Nakon što je propustio posljednje dvije utakmice Luka Cindrić je zaigrao u prvih 16 minuta.

Bez previše potrošnje i s igračima iz drugog plana Hrvatska je već nakon prvog poluvremena imala 10 golova prednosti (19-9). Na početku drugog dijela hrvatska vrsta je otišla na +12 (22-10, 23-11), a potom se opustila i Bahrein je serijom 3-0 smanjio na 23-14.

Lino Červar je odmah pozvao minutu odmora kako bi malo podigao tenzije i ritam igre, no Hrvatska u tom periodu nije postigla pogodak iz igre čak 10 minuta. Osam minuta prije kraja Bahrein je uspio smanjiti na manje od deset razlike (19-28), no Hrvatska je zaključila utakmicu serijom 4-1 za konačnih 32-20.

Hrvatsku je do pobjede predvodio Manuel Štrlek sa 11 golova, Ivan Vida i Damir Bičanić zabili su po pet golova, Jakov Vranković je zabio četiri gola, dok je Ivan Stevanović sakupio 13 obrana i postigao jedan gol.

U suparničkim redovima najefikasniji bili Ahmed Jalal s pet golova, dok je Husain Al Sayyad dodao četiri gola.

Bio je to naš drugi međusobni susret i druga pobjeda hrvatske vrste. Hrvatska i Bahrein su prvi put igrali na kvalifikacijskom turniru za odlazak na Olimpijske igre u Rio de Janeiru 9. travnja u Danskoj, a Hrvatska je slavila s 33-22.

Hrvatska nakon četiri kola ima maksimalnih osam bodova, Španjolska je druga s dva boda manje, ali i utakmicom manje. Europske prvake večeras očekuje ogled protiv Makedonije. Island je treći sa četiri boda, koliko ima i Makedonija na četvrtoj poziciji. Posljednja dva mjesta drže Japan i Bahrein bez bodova.

“Kaubojima” sada predstoji iznimno važan dvoboj protiv Španjolske u četvrtak u 20.30 sati. Pobjedom bi osvojili prvo mjesto u skupini i u drugi krug natjecanja prenijeli četiri boda što bi nam otvorilo vrata polufinala. U slučaju poraza dalje nosimo dva boda, a u novoj skupini nas čekaju Francuska i Njemačka.

HRVATSKA – BAHREIN 32-20

HRVATSKA: Šego, Stevanović 1; Duvnjak, Stepančić, Vida 5, Horvat, Karačić, Blažević, Štrlek 11 (2), Musa, Cindrić1, Mandić 1, Kozina 3, Vranković 4, Šipić 1, Bičanić 5

BAHREIN: A.Husain, Khamis; A.Merza 2, Al Samahij, Abdulredha, Ah.Husain 1, Jalal 5, M.Merza 1, Basham 3, Yaseen, Madan 1, Al Salatna, Alfardan, Saad 1, Habib 1, Al Sayyad4

Šport

BRAVOOO! Hrvatska pobijedila Makedoniju i izborila drugi krug Svjetskog prvenstva

Objavljeno

na

Objavio

Hrvatski rukometaši lakše od očekivanog pobijedili su reprezentaciju Makedonije sa 31-22 (16-11) u utakmici 3. kola skupine B Svjetskog prvenstva, odigranoj u ponedjeljak u Olimpijskoj dvorani u Muenchenu, izborili su drugi krug natjecanja u koji će ući s najmanje dva boda.

Najbolji strijelac i igrač naše reprezentacije bio je kapetan Domagoj Duvnjak koji je postigao šest pogodaka i imao osam asistencija.

Po četiri pogotka postigli su Igor Karačić, David Mandić i debitant Marin Šipić. Odlični Marin Šego imao je 13 obrana, a upisao se i među strijelce. Najefikasniji igrač Makedonije bio je Dejan Manaskov sa šest pogodaka, a četiri gola postigao je Kiril Lazarov.

Hrvatska je na ljestvici izbila na prvo mjesto s maksimalnih šest bodova. Drugoplasirana Španjolska i Makedonija imaju po četiri boda, ali Španjolci imaju utakmicu manje koju će odigrati večeras protiv Bahreina. Island je četvrti s dva boda osvojena u današnjoj pobjedi nad Japanom 36-18. Japan i Bahrein su bez bodova.

Sjajni Marin Šego na vratima i spremnost našeg stručnog stožera da se na riskantnu igru Makedonaca sa sedam igrača u polju odgovori na isti način, donijeli su hrvatskim rukometašima uvjerljivu prednost već u prvom poluvremenu dvoboja s Makedonijom. Nakon prvih 30 minuta bilo je 16-11 za našu reprezentaciju koja je tri navrata imala i šest golova prednosti (13-7, 14-8, 15-9).

Do polovice prvog poluvremena Makedonci su igrom sa sedmoricom igrača u polju držali korak s našom reprezentacijom, bez obzira što su primili dva pogotka na nebranjena vrata. Lino Červar je odlučio suparničkom izborniku Raulu Gonzalezu odgovoriti na isti način pa je i Hrvatska zaigrala u napadu sa sedmoricom.

Strpljivo su naši rukometaši gradili napade i čekali da se otvore kružni napadači za asistencije Duvnjaka i Karačića, ili su naši glavni razigravači u ovoj utakmici sami išli na realizaciju.

Makedonci ni u nastavku dvoboja nisu odustali od rizika. Donekle im se taktika isplatila, jer su još u 47. minuti bili na tri gola zaostatka. No, u završnih deset minuta utakmice makedonska obrana je popustila pred naletom hrvatskih rukometaša pa je naša reprezentacija stigla do neočekivano uvjerljive pobjede 31-22.

U utorka je dan odmora, a u srijedu će našu reprezentaciju čekati lakši ispit protiv Bahreina te priprema za dvoboj sa Španjolskom u kojem će ulog biti prvo mjesto i bodovi koje će se prenositi u sljedeći krug natjecanja.

HRVATSKA – MAKEDONIJA 31-22 (16-11)

HRVATSKA: Šego 1, Stevanović; Duvnjak 6, Stepančić 3, Vida 1, Horvat 2, Karačić 4 (1), Blažević, Štrlek, Musa 3, Cindrić, Mandić 4, Kozina 1, Vranković 2, Šipić 4, Bičanić

MAKEDONIJA: Mitrevski, Ristovski; Manaskov 6, Stoilov 2, K. Lazarov 4, Čurlevski, Taleski 3, Markoski, Kuzmanovski 3, Tankoski, Georgievski 1, F. Lazarov, Krstevski, Popovski, Peševski 3, Serafimov

Sedmerci: Hrvatska 1 (1), Makedonija –

Isključenja: Hrvatska – 6 minuta, Makedonija – 6 minuta