Pratite nas

Šport

Samo za plasman na Svjetsko prvenstvo u Rusiji Hrvatska bi zaradila osam milijuna dolara

Objavljeno

na

Osim velikog sportskog rezultata, plasman na Svjetsko prvenstvo u Rusiji 2018. donio bi Hrvatskom nogometnom savezu (HNS) i veliku financijsku dobit.

Samo za plasman na Mundijal Hrvatska bi zaradila osam milijuna dolara što je oko 52 milijuna kuna.

Međunarodna nogometna organizacija (FIFA) će i svakom sudioniku SP-a nadoknaditi i troškove za pripreme u iznosu od 1,5 milijuna dolara.

Svaki novi korak dalje na World Cupu donosi i novu zaradu.

Ispadanje u osmini finala donosi 12 milijuna dolara, poraz u četvrtfinalu 16 milijuna dolara, četvrto mjesto 22 milijuna, treće mjesto 24, drugo mjesto 28, a svjetski prvak će zaraditi 38 milijuna dolara.

U odnosu na prošli SP u Brazilu, FIFA je povećala nagradni fond za Svjetsko prvenstvo u Rusiji 2018. godine na 400 milijuna dolara, što je porast od 12 posto.

Dodajmo kako je Njemačka na SP-u u Brazilu za prvo mjesto zaradila 35 milijuna dolara, dok će pobjednik World Cupa u Rusiji dobiti tri milijuna više.

EPA/Hina

Hrvatski košarkaški Bojan Bogdanović je sinoć ostvario skroman učinak u visokom porazu svojih Utah Jazza, dok je Ivica Zubac u visokoj pobjedi LA Clippersa imao slabu večer.

Toronto Raptors su kod kuće sa 130-110 nadigrali Utah Jazz kojem je ovo treći poraz u zadnje četiri utakmice.

Pascal Siakam je za pobjedu Toronta, koji je na poluvremenu vodio sa 40 razlike, ubacio 35 koševa. Fred VanVleet je dodao 21 koš i 11 asistencija za Raptors kojima je ovo deveta domaća pobjeda od početka sezone.

Mike Conley je bio najbolji u redovima Jazza sa 20 poena, a Bojan Bogdanović je u 30 minuta zabio 11 koševa (šut iz igre 5/14, trice 1/5) uz sedam skokova, dvije asistencije i jednu ukradenu loptu.

LA Clippers su s nevjerojatnih 150-125 kod kuće svladali Washington Wizardse, a do pobjede ih je predvodio Kawhi Leonard sa 34 koša, dok je Paul Goerge ubacio 31 kop. Montrezl Harrell je pobjedi pridonio sa 23 ubačaja i 15 skokova, a Zubac je odigrao 16 minuta i zabio dva koša s linije slobodnih bacanja uz četiri skoka i jednu asistenciju.

Kod Washingtona najbolji je bio rookie Rui Hachimura sa 30 poena i devet skokova.

Luka Dončić je sa 27 koševa, 10 asistencija i devet skokova bio najbolji igrač Dallas Mavericksa koji su u gostima prekinuli pobjednički niz od deset utakmica Los Angeles Lakersa svladavši ih sa 114-100. Anthony Davis je predvodio Lakerse sa 27 poena i deset skokova, dok je LeBron James utakmicu završio sa 25 poena, devet skokova i osam asistencija.

Detroit Pistons su sa 132-98 ‘razbili’ San Antonio Spurse, a najzaslužniji za pobjedu domaće momčadi bio je Christian Wood sa 28 koševa i deset skokova. DeMar DeRozan je bio najbolji pojedinac Spurs sa 20 pogodaka, a Luka Šamanić nije ulazio u igru.

Nastavi čitati

Šport

Karate: Anđelo Kvesić brončani u Madridu

Objavljeno

na

Objavio

Anđelo Kvesić osvojio je brončano odličje u teškoj kategoriji (preko 84kg) na turniru Svjetske Premier karate lige u Madridu.

Kvesić je bio slobodan u 1. kolu, a u nastavku je uvjerljivo pobijedio Anela Castilla iz Dominikanske Republike sa 9-0, pa izgubio od pobjednika turnira Iranca Sajada Ganjzadeha sa 0-1.

Kvesić je natjecanje nastavio u repasažu u kojem je svladao Španjolca Marcosa Veillu Martineza sa 5-4, Japanca Hideyoshija Kagawu sa 4-0, a završni dvoboj za broncu zbog ozljede predao je Čileanac Rodrigo Rojas.
Anđelo je time osvojio bodove i u kvalifikacijskom ciklusu za OI u Tokiju.

Unatoč porazu u 3. kolu kategorije do 84 kg Ivan Kvesić već sada blizu je izravnom plasmanu na OI u Tokiju. U Madridu je Ivan također bio slobodan u 1. kolu. U nastavku je pobijedio Tajvanca Chun-Wei Wua 4-2, ali i izgubio od Francuza Farouka Abdesselema sa 1-3.

Zvonimir Živković ispao je u 2. kolu teške kategorije pobjedom nad Kolumbijcem Calderonom 1-0, ali i 3-5 porazom od Bjelorusa Vodčica.
U prvom nastupu turnir su završili Alesandra Hassani (-55 kg), Stjepan Štimac (-67 kg), Ivan Martinac i Enes Garibović (-75 kg) u borbama, te Vlatka Kiuk u katama.
Sudjelovalo je 737 natjecatelja iz 89 zemalja. (Hina)