Širokobriježanin Filip Topić prvak svijeta u Kick boksu u ISKA organizaciji

na

U sjeni meča Joshuea protiv Klička, ostao je uspjeh Širokobriježanina Topića.

On je s boksom krenuo još u Širokom Brijegu kao srednjoškolac, a nakon preseljenja u Njemačku nastavio se baviti ovim sportom. Ranije je Topić najavio u jednoj emisiji da će se nastaviti boriti pod hrvatskom zastavom i s hrvatskom putovnicom.

Sinoć je u povijest ušla meč borba u kojoj je Kličko poražen, no, istovremeno je jedan naš borac vodio svoju borbu karijere – i uspio!

Širokobriježanin Filip Topić ostvario je značajn uspjeh u boksu, sinoć je u Njemačkoj osvojio titulu svjetskog prvaka u kick-boksu, po “ISKA” organizaciji, pobjedivši u svih pet rundi po bodovanju sudaca. U ovoj kategoriji, postoji svega pet rundi i Topić je pokupio bodove u svih pet!

Topić se povodom pobjede oglasio na svojem facebook profilu i zahvalio svima na podršci:

“Napokon nakon teških i krvavih priprema osvojio sam svjetsku titulu po ISKA organizaciji do 85kg. Meč je išao u svih 5 rundi i svih 5 su sudci bodovali za mene. Hvala Bogu dragom bez težih ozljeda. Hvala mom klubu ExitAsia bez njih ovo nebi bilo moguće i naravno svima vama na podršci!”

Podsjetimo; Topić je s boksom krenuo još u Širokom Brijegu kao srednjoškolac, a nakon preseljenja u Njemačku nastavio se baviti ovim sportom. Ranije je Topić najavio u jednoj emisiji da će se nastaviti boriti pod hrvatskom zastavom i s hrvatskom putovnicom.

I.C., Dnevnik.ba

> Braća Ivan i Anđelo Kvesić na tronu Karate 1 – Svjetske premijer lige u Dubaiu

Što vi mislite o ovoj temi?

Sponzori
Komentiraj

Šport

Hrvatska u dramatičnoj završnici pobjedila Crnu Goru i izborila četvrtfinale Europskog prvenstva!

Objavljeno

na

Objavio

Hrvatska muška vaterpolska reprezentacija u susretu je 2. kola skupine A na Europskom prvenstvu u Budimpešti svladala Crnu Goru sa 11-10 (2-1, 4-2, 4-2, 1-5) te tako praktički osigurala izravni prolazak u četvrtfinale.

Hrvatska je u prve tri četvrtine igrala sjajan vaterpolo te stvorila prednost od pet golova.

Nakon što su naši igrači propustili prve dvije situacije s igračem više, a Crnogorci poveli sa 1-0, do kraja prvih osam minuta su Andro Bušlje i Luka Bukić uspjeli realizirati sljedeće dvije situacije s igračkom prednosti u bazenu i dovesti Hrvatsku u vodstvo.

Bukić je početkom drugog dijela još jednom iskoristio igrača više za 3-1, a nakon što je Crna Gora smanjila na 3-2 uslijedili su pogoci Jokovića, Garcije i Vrlića za bijeg na 6-2. Svoj doprinos dao je i sjajni vratar Marko Bijač koji je obranio i peterac.

Odlična igra Hrvatske nastavila se i u trećoj četvrtini kada su Lončar iz protunapada i Benić sjajnim pogotkom s distance oplemenili odlične obrane Bijača za bijeg na 8-3.

Uoči posljednjih osam minuta rezultat je bio 10-5 za Hrvatsku i činilo se kako je pitanje pobjednika riješeno. No, Crnogorci su zaigrali presing, potpuno otupili hrvatski napad, a golovima Obradovića i Brguljana vrlo brzo smanjiti na 10-7.

Potom je udarac Jokovića u situaciji s igračem više zaustavila vratnica, pa je Petković u sljedećem napadu Crne Gore pogodio za 10-8. Isti je igrač iskoristio igrača više i 2:58 minuta prije kraja smanjio na 10-9.

Hrvatska je za manje od 10 sekundi potom opet izgubila loptu, a Vidović je dvije i pol minute prije kraja poravnao na 10-10. Tek tada je hrvatski izbornik Ivica Tucak pozvao igrače na dogovor i uspio ih smiriti.

Nakon što Crnogorci nisu iskoristili napad za vodstvo dvije minute prije isteka vremena Hrvatska je uspjela izboriti novi napad s igračem više kojega je pobjedničkim pogotkom okrunio najstariji igrač Javier Garcia 1:12 minuta prije kraja.

Najefikasniji u sastavu Hrvatske bio je Luka Bukić s tri gola, po dva su dodali Ivan Vrlić i Javier Garcia, dok su kod Crne Gore po dva pogotka postigli Brguljan, Obradović, Petković i Vidović.

Hrvatska nakon dva kola ima maksimalnih šest bodova, tri više od druge Crne Gore i treće Njemačke, te ju od plasmana u četvrtfinale dijeli još samo pobjeda protiv Slovačke, koja je izgubila oba svoja dosadašnja dva dvoboja.

Susret Hrvatske i Slovačke na programu je u subotu od 16 sati.

HRVATSKA – CRNA GORA 11-10 (2-1, 4-2, 4-2, 1-5)

HRVATSKA: Bijač (12 obrana), Marcelić; Macan, Fatović, Lončar 1, Joković 1, Bukić 3, Vukičević, Bušlje 1, Miloš, Vrlić 2, Benić 1, Garcia 2

CRNA GORA: Lazović (4 obrane), Tešanović; Brguljan 2, Radović, Petković 2, Čučković, Obradović 2, Vidović 2, Đurđić, Ivović, Spaić, Drašković 1, Pješivac 1

(Hina)

Nastavi čitati

Šport

Hrvatska pobjedom protiv Austrije krenula po polufinale Eura!

Objavljeno

na

Objavio

Hrvatska muška rukometna reprezentacija u prvom je kolu skupine I drugog kruga natjecanja na Europskom prvenstvu u Beču svladala domaćina Austriju sa 27-23 (13-8).

Pobjedom protiv Austrije Hrvatska je napravila veliki korak ka polufinalu, sada ima četiri boda, kao i Španjolska koja je ranije u četvrtak svladala Češku sa 31-25, dok je Austrija treća s dva boda. Češka te Njemačka i Bjelorusija, koje igraju svoj susret 1. kola drugog kruga od 20.30 sati, s bez bodova. Plasman u polufinale izborit će dvije prvoplasirane reprezentacije.

Hrvatska je ključnu prednost u utakmici izgradila između 9. i 25. minute prvog poluvremena kada se serijom 7-1 odvojila na 10-5. Tijekom tog razdoblja odlično je funkcionirala obrana 5-1 s Domagojem Duvnjakom kao isturenim igračem koja je natjerala Austrijance za čak devet izgubljenih lopti u prvom poluvremenu, a i doza sreće je bila na strani hrvatske reprezentacije jer je četiri do pet šutova Austrijanaca završavalo na okviru gola.

Od tih prvih pet pogodaka Austrije čak četiri je postigao krilni igrač Robert Weber dok su njezini najbolji šuteri Mykola Bilyk i Janko Božović bili bez učinka. Bilyk je upio do odlaska na odmor postići dva gola, no prednost Hrvatske ostala je na pet razlike.

U nastavku utakmice Austrija se niti jednom nije uspjela primaknuti na manje od četiri gola razlike. Kada bi domaćini i zaprijetili približavanjem, u tome ih je s nekoliko odličnih obrana spriječio Marin šego.

najefikasniji u sastavu Hrvatske bio je Zlatko Horvat sa šest golova, po pet su dodali Domagoj Duvnjak i Luka Cindrić, dok su kod Austrije najbolji bili Robert Weber sa šest i Gerald Zeiner s četiri pogotka.

Sljedeću utakmicu Hrvatska će imati u subotu u 20.30 sati protiv Njemačke. (Hina)