Šport

Šok na Maksimiru! Dinamo u infarktnoj završnici ostao bez pobjede

Objavljeno

na

U susretu četvrtog kola C skupine nogometne Lige prvaka Dinamo je pred 28.316 gledatelja na stadionu Maksimir odigrao 3-3 protiv Šahtara primivši dva gola u sudačkoj nadoknadi.

Dinamo i Šahtar su odigrali ludu utakmicu. Gosti su poveli, Dinamo je potom okrenuo rezultat s tri gola, da bi Ukrajinci u sudačkoj nadoknadi zabili dva gola za 3-3. Šahtar je treći pogodak postigao u petoj minuti nadoknade iz kaznenog udarca.

Ukrajinci su poveli u 13. minuti golom Alana Patricka, no ‘Modri’ su okrenuli rezultat golovima Brune Petkovića u 25. minuti, Luke Ivanušeca u 83. minuti, te kapetana Arijana Ademija u 89. minuti.

Dinamo je imao 3-1 i činilo se kako će pobjedom načiniti veliki korak prema plasmnu u osminu finala. Šahtar je u trećoj minuti sudačke nadoknade smanjio golom Moraesa, a u petoj minuti sudačke nadoknade Brych je dosudio kazneni udarca za goste, nakon što je Theophile-Catherine oborio Pjatova, a Tete je bio siguran.

Obje momčadi su završile utakmicu s igračem manje, u 75. minuti kod Dinama je isključen Moro, a samo pet minuta kasnije ‘pocrvenio’ je i Marlos koji je u svega šest minuta zaradio dva žuta kartona.

U drugom susretu iz ove skupine Atalanta i Manchester City su odigrali 1-1.

City je poveo u u sedmoj minuti golom Raheema Sterlinga, a gosti su u 43. minuti mogli načiniti veliki korak prema pobjedi, no Gabriel Jesus nije realizirao jedanaesterac promašivši cijela vrata. Atalanta je izjednačila u 49. minuti golom hrvatskog reprezentativca Maria Pašalića.

“Građani” su od 82. minute igrali bez isključenog vratara Claudia Brava koji je napravio prekršaj izvan kaznenog prostora. Zanimljivo, Bravo je ušao u igru početkom drugog poluvremena umjesto ozlijeđenog Edersona, pa je na vrata morao stati

Na ljestvici vodi Manchester City sa 10 bodova, Dinamo i Šahtar imaju po pet bodova, dok je Atalanta na začelju s jednim bodom.

U idućem kolu Dinamo 26. studenog gostuje u Milanu protiv Atalante, a u drugom susretu se sastaju Manchester City i Šahtar.

“Modri” će natjecanje po skupinama završiti 11. prosinca na stadionu Maksimir protiv Manchester Cityja, dok će u drugom susretu Šahtar ugostiti Atalantu.

Prve dvije momčadi izborit će plasman u osminu finala Lige prvaka, trećeplasirani seli u Europsku ligu, dok za posljednju momčad u skupini za ovu sezonu završava europska priča.

REZULTATI:

DINAMO – Šahtar 3-3 (Petković 25, Ivanušec 84, Ademi 89 / Patrick 13, Moraes 90+2, Tete 90+5-11m)
Atalanta – Manchester City 1-1 (Pašalić 49 / Sterling 7)

Objavio

U dvoboju 2. kola I skupine EURA u Beču su hrvatski rukometaši pobijedili Njemačku s 25-24 (11-14) i  osigurali polufinale.

Pobjedu je Hrvatskoj donio gol Igora Karačića minutu i pol prije kraja, te obrana Marina Šege 13 sekundi prije kraja.

Hrvatski rukometaši u dramatičnoj završnici pobijedili su Njemačku s 25:24 i osigurala polufinale EP-a. Španjolska je pobijedila Austriju s 30:26, a Bjelorusija je nadjačala Češku s 28:25. slomili tek sredinom drugog dijela, kad su po prvi puta došli u vodstvo od četiri razlike.

Poredak: Španjolska i Hrvatska po 6, Njemačka, Austrija i Bjelorusija po 2, te Češka bez bodova.

U ponedjeljak je na rasporedu 3. kolo u kojem Hrvatska igra protiv Češke (16 sati), a ostali parovi su Bjelorusija – Španjolska i Austrija – Njemačka.

HRVATSKA 25 – 24 NJEMAČKA

Kod Hrvatske je Igor Karačić zabio 7 golova, a Domagoj Duvnjak je imao pet pogodaka, dok je Nijemce predvodio Gensheimer s 4 gola.

Hrvatsku očekuju još dvoboji sa Španjolskom i Češkom.

(Hina)

HRVATSKA: Šego, Mandić, Horvat, Duvnjak, Cindrić, Stepančić, Musa.
Klupa: Ašanin, Ravnić, Matanović, Marić, Šipić, Hrstić, Šarac, Mamić, Karačić

NJEMAČKA: Wolff, Gensheimer, Reichmann, Kuhn, Drux, Hafner, Pekeler.
Klupa: Bitter, Zieker, Kastening, Wiencek, Kohlbacher, Golla, Bohm, Weber, Schmidt

Nastavi čitati

Šport

Hrvatska u dramatičnoj završnici pobjedila Crnu Goru i izborila četvrtfinale Europskog prvenstva!

Objavljeno

na

Objavio

Hrvatska muška vaterpolska reprezentacija u susretu je 2. kola skupine A na Europskom prvenstvu u Budimpešti svladala Crnu Goru sa 11-10 (2-1, 4-2, 4-2, 1-5) te tako praktički osigurala izravni prolazak u četvrtfinale.

Hrvatska je u prve tri četvrtine igrala sjajan vaterpolo te stvorila prednost od pet golova.

Nakon što su naši igrači propustili prve dvije situacije s igračem više, a Crnogorci poveli sa 1-0, do kraja prvih osam minuta su Andro Bušlje i Luka Bukić uspjeli realizirati sljedeće dvije situacije s igračkom prednosti u bazenu i dovesti Hrvatsku u vodstvo.

Bukić je početkom drugog dijela još jednom iskoristio igrača više za 3-1, a nakon što je Crna Gora smanjila na 3-2 uslijedili su pogoci Jokovića, Garcije i Vrlića za bijeg na 6-2. Svoj doprinos dao je i sjajni vratar Marko Bijač koji je obranio i peterac.

Odlična igra Hrvatske nastavila se i u trećoj četvrtini kada su Lončar iz protunapada i Benić sjajnim pogotkom s distance oplemenili odlične obrane Bijača za bijeg na 8-3.

Uoči posljednjih osam minuta rezultat je bio 10-5 za Hrvatsku i činilo se kako je pitanje pobjednika riješeno. No, Crnogorci su zaigrali presing, potpuno otupili hrvatski napad, a golovima Obradovića i Brguljana vrlo brzo smanjiti na 10-7.

Potom je udarac Jokovića u situaciji s igračem više zaustavila vratnica, pa je Petković u sljedećem napadu Crne Gore pogodio za 10-8. Isti je igrač iskoristio igrača više i 2:58 minuta prije kraja smanjio na 10-9.

Hrvatska je za manje od 10 sekundi potom opet izgubila loptu, a Vidović je dvije i pol minute prije kraja poravnao na 10-10. Tek tada je hrvatski izbornik Ivica Tucak pozvao igrače na dogovor i uspio ih smiriti.

Nakon što Crnogorci nisu iskoristili napad za vodstvo dvije minute prije isteka vremena Hrvatska je uspjela izboriti novi napad s igračem više kojega je pobjedničkim pogotkom okrunio najstariji igrač Javier Garcia 1:12 minuta prije kraja.

Najefikasniji u sastavu Hrvatske bio je Luka Bukić s tri gola, po dva su dodali Ivan Vrlić i Javier Garcia, dok su kod Crne Gore po dva pogotka postigli Brguljan, Obradović, Petković i Vidović.

Hrvatska nakon dva kola ima maksimalnih šest bodova, tri više od druge Crne Gore i treće Njemačke, te ju od plasmana u četvrtfinale dijeli još samo pobjeda protiv Slovačke, koja je izgubila oba svoja dosadašnja dva dvoboja.

Susret Hrvatske i Slovačke na programu je u subotu od 16 sati.

HRVATSKA – CRNA GORA 11-10 (2-1, 4-2, 4-2, 1-5)

HRVATSKA: Bijač (12 obrana), Marcelić; Macan, Fatović, Lončar 1, Joković 1, Bukić 3, Vukičević, Bušlje 1, Miloš, Vrlić 2, Benić 1, Garcia 2

CRNA GORA: Lazović (4 obrane), Tešanović; Brguljan 2, Radović, Petković 2, Čučković, Obradović 2, Vidović 2, Đurđić, Ivović, Spaić, Drašković 1, Pješivac 1