Šport

Zlatko Dalić objavio video od kojeg ćete se naježiti!

Objavljeno

na

Hrvatski nogometaši ostvarili su najveći uspjeh u posljednjih 20 godina. Pobjedom nad Rusijom nakon jedanaesteraca plasirali su se u polufinale Svjetskog prvenstva u Rusiji i tako sali uz bok vatrenima iz 98′, ali tu ne misle stati.

Naši nogometaši vjeruju da se mogu nositi i s Englezima. – Jedna jaka momčad, kompaktna s nekoliko izuzetnih pojedinaca. Ali moramo se spremiti i dati sve od sebe. Imamo samopouzdanje i vjerujemo da se možemo nositi s njima, rekao je Luka Modrić pa dodao:

Večeras ćemo proslaviti ovaj uspjeh, ali ne puno. I slavlje je krenulo već u svlačionici u kojoj im se pridružila i predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović, a nastavilo se i u restoranu.

Naši nogometaši otišli su na večeru, a ponijela ih je atmosfera pa su se popeli na stolove i zajedno zapjevali pjesmu “Moja domovina”. Video je na facebooku objavio izbornik Zlatko Dalić, a gledajući to čovjek se zaista može naježiti.

Što vi mislite o ovoj temi?

Sponzori
Komentiraj

Šport

Viceprvaci Europe – Hrvatska U20 košarkaška reprezentacija osvojila srebrnu medalju

Objavljeno

na

Objavio

Hrvatska U20 košarkaška reprezentacija na kraju s Europskog prvenstva u Njemačkoj odlazi sa srebrnom medaljom. Čudesan niz mladih hrvatskih košarkaša stao je u posljednjoj utakmici, u finalu protiv Izraela koji je bio bolji 80:66.

No ovo je svejedno najveći uspjeh hrvatske košarke u ovom uzrastu na Europskom prvenstvu. Hrvatska se prvi put u povijesti borila za zlato, a malo tko je očekivao da će takav uspjeh ostvariti takozvana izgubljena generacija, koja je kao U18 momčad ispala u diviziju B prije dvije godine.

Na putu do finala reprezentacija pod vodstvom izbornika Damira Rajkovića u skupini je svladala Francusku (68-56), Ukrajinu (93-78) i Španjolsku (85-70). U osmini finala Hrvatska je svladala Veliku Britaniju (93-62) u četvrtfinalu bila bolja od Italije (79-68), a u polufinalu nadigrala domaćina Njemačku (69-61).

Hrvatsku U20 vrstu (1998. i 1999. godište) već godinu dana vodi riječki trener Damir Rajković, inače prvi strateg hrvatskog prvoligaša Škrljeva.

Nastavi čitati

Šport

Hrvatski gluhi rukometaši osvojili su naslov svjetskih prvaka

Objavljeno

na

Objavio

Hrvatski gluhi rukometaši osvojili su naslov svjetskih prvaka pobijedivši u finalu u brazilskom gradu Caxias do Sul Rusiju s 29-22.

“Tihi pakleni” su tako ponovili uspjeh s prvoga Svjetskoga prvenstva u turskom Samsunu 2014. godine, kada su se također popeli na svjetski tron. U finalnom dvoboju su zahvaljujući obranama vratara Deana Šagovca te Tomislavu Bošnjaku i Oliveru Lušiću, koji su postigli po osam golova, nadigrali Ruse i osvetili se za poraz u polufinalu lanjskih Olimpijskih igara gluhih u Samsunu, kada su Rusi slavili nakon dva produžetka.  Osim titule svjetskih prvaka, Dean Šagovac je proglašen najboljem golmanom, a Tomislav Bošnjak najboljem igračem tog prvenstva.

Na 2. svjetskom prvenstvu u muško konkurenciji nastupalo je osam zemalja – Hrvatska, Kamerun, Turska, Rusija, Brazil, Gana, Ekvador i Kenija, a prvi put je održana i u ženskom konkurenciju u kojem su Dankinje osvojila zlato, Turkinje srebro, a Brazilke broncu.

Naši gluhi rukometaši su na putu do finala u skupini B pobijedili Rusiju (36-22), Ekvador (36-14) i Kamerun (47-16), da bi u finalu bili dominantni protiv domaćina Brazila s 36-15.

Pod vodstvom izbornika Marija Sirotića te pomoćnog i kondicijskog trenera Jakova Previšića uz najveću potporu fizioterapeuta Marinka Smolčića i vođe puta-prevoditelja znakovnog jezika Marija Lušića do zlatne medalje su došli Marko Prošenski, Antonio Rozić, Ilija Perak, Oliver Lušić, Kristijan Živković, Dominik Žmirić, Tomislav Bošnjak, Pero Jukić, Mario Bašić, Bojan Crnojević, Teo Glumac, Ivan Pajić, Mateo Perak, Dean Šagovac, Nemanja Damjanić, Marjan Turković i Vedran Jakovljević.

Hrvatski gluhi rukometaši, osim dva naslova svjetskih prvaka, imaju i četiri zlatne olimpijske medalje.