KamenjarKamenjarKamenjar
  • Vijesti
    • Ukrajina
    • BiH
    • Herceg Bosna
    • Hrvatska
    • Vijesti iz regije
    • Europska unija
    • Iz Svijeta
  • Kolumne
    • Kolumne
    • Komentar
    • Reagiranja
    • Gost Kolumne
  • Politika
    • Izbori 2024
    • Analiza
    • Politika
    • Pregled
    • Politički rentgen
    • Povijesnice
    • U potrazi za Istinom
  • Život
    • Život
    • Lifestyle
    • Religija i Vjera
    • Običaji
    • Priče
    • Gospodarstvo
    • Naši u svijetu
  • Kultura
    • Kultura
    • Umjetnost
  • Kronika
    • Kronika
    • Događaji
  • Razno
    • Razno
    • Zanimljivosti
    • Nebuloze
    • Satira
    • Humor
    • Šport
Povećaj fontAa
KamenjarKamenjar
Povećaj fontAa
Pretraži
  • Vijesti
    • Ukrajina
    • BiH
    • Herceg Bosna
    • Hrvatska
    • Vijesti iz regije
    • Europska unija
    • Iz Svijeta
  • Kolumne
    • Kolumne
    • Komentar
    • Reagiranja
    • Gost Kolumne
  • Politika
    • Izbori 2024
    • Analiza
    • Politika
    • Pregled
    • Politički rentgen
    • Povijesnice
    • U potrazi za Istinom
  • Život
    • Život
    • Lifestyle
    • Religija i Vjera
    • Običaji
    • Priče
    • Gospodarstvo
    • Naši u svijetu
  • Kultura
    • Kultura
    • Umjetnost
  • Kronika
    • Kronika
    • Događaji
  • Razno
    • Razno
    • Zanimljivosti
    • Nebuloze
    • Satira
    • Humor
    • Šport
  • Pravila privatnosti
  • Uvjeti Korištenja
  • Pošalji Vijest
  • Kontaktirajte nas
© 2026 Kamenjar.com. Trn u oku od 2013.
Hrvatska

Božinović: ‘Možemo politizira ama baš sve’

Objavio/la: Marijan T
02/02/2026
Potpredsjednik Vlade i ministar unutarnjih poslova Davor Božinović tijekom izjave za medije.

Ministar unutarnjih poslova Davor Božinović ocijenio je reakciju Možemo nakon dojave o postavljenim bombama u Gradskom poglavarstvu i sjedištu te stranke neočekivanim i neprihvatljivim, istaknuvši da Možemo ”politizira ama baš sve”.

Božinović: Policija mora reagirati na svaku dojavu

”Ne sjećam se da je itko iz bilo koje političke stranke dolazak policije, kada je u pitanju dojava o bombi, okarakterizirao na taj način. Kakva bi bila njihova reakcija da policija nije izašla nakon dojave?”, rekao je Božinović prije sjednice Predsjedništva i Nacionalnog odbora HDZ-a.

Istaknuo je da policija postupa po svakoj dojavi, podsjetivši da je stranka Možemo puno puta bila suočena s prijetnjama i da je policija svaki put dolazila. ”Kud baš danas da im to zasmeta?”, dodao je.

Postupanje policije na javnim okupljanjima

Upitan hoće li policija prekršajno prijaviti osobe koje su noćas na dočeku rukometaša u zagrebačkoj Zračnoj luci nosile oznake HOS-a i izvikivali ”Za dom spremni”, Božinović je odgovorio kako policija u svakoj situaciji javnog okupljanja radi ono što joj je posao.

”Sve se tu politizira. Mi smo uvijek postupali u skladu sa zakonom i to ćemo činiti i ubuduće”, nadodao je.

Doček rukometaša kao nacionalni događaj

Upitan za navode pojedinih pravnih stručnjaka da se Vladinom odlukom o organiziranju dočeka rukometaša krši niz zakona pa i Ustav RH, Božinović je odgovorio kako je Vlada donijela zaključak i pozvala se na članke relevantnih zakona.

Čitajte i ovo

HRS i Grad Zagreb pozivaju građane na doček rukometaša na Trgu bana Jelačića
DIP: Stranke do 2. ožujka trebaju dostaviti godišnje financijske izvještaje
MORH: Anušić pripadnicima HV-a dodijelio pohvale za pružanje pomoći građanima
Hrvatska mijenja zakon o nadzoru granice – više fleksibilnosti i brže odluke

”Pravni stručnjaci koji to govore, barem dio njih, nisu nikad bili skloni podržati Vladu u svemu onome što radi. Ovo je situacija koja sigurno nadilazi nekakve komunalne poslove. Ovo je nacionalni događaj. Ako je išta u Hrvatskoj bilo stvar konsenzusa koji se nikad nije propitkivao, onda je to bio doček sportaša nakon što bi osvojili medalje. Ova administracija Grada Zagreba ruši te konsenzuse koji su postojali u hrvatskom društvu kako bi izvukli neki politički poen”, naglasio je.

Sport, politika i javni prostor

Na podsjećanje novinara kako Grad Zagreb nije zabranio doček te da je ponudio alternativu u obliku drugih izvođača koji bi pjevali pjesmu Marka Perkovića Thompsona, a koji je pozirao s fotografijama ustaških čelnika, Božinović je odgovorio kako postoji čitav niz oporbenih političara koji su u određenim situacijama pjevali repertoar pjesama za koje ministar navodi kako ih nikada u životu nije čuo.

”To se ne propituje”, istaknuo je Božinović.

Na upit mogu li sport i politika ići zajedno, Božinović je rekao da je riječ o sportskom događaju i nešto na što sportska javnost i sportaši imaju pravo.

”Svaki pokušaj da se ljudima oduzme taj trenutak sportske radosti i nacionalnog jedinstva je potpuno promašen i to će se vidjeti”, zaključio je.

(Hina/K)

Podijeli
Facebook Whatsapp Whatsapp Kopiraj poveznicu
Komentari
  • zmijicamala • 02/02/2026
    Plenković: Tomašević prijeti 'pravnim koracima'? Volio bih da ih poduzme - Kamenjar
  • Janja Bakalić • 02/02/2026
    Rukometaši stigli na svečani doček na Trgu bana Josipa Jelačića
  • Janja Bakalić • 02/02/2026
    Plenković: Tomašević prijeti 'pravnim koracima'? Volio bih da ih poduzme - Kamenjar
KamenjarKamenjar
Pratite nas
Kamenjar.com - trn u oku od 2013.
  • Pravila privatnosti
  • Uvjeti Korištenja
  • Pošalji Vijest
  • Kontaktirajte nas
Dobrodošli na Kamenjar
Username or Email Address
Password

Lost your password?