This website kamenjar.com/marin-cilic-nakon-velike-drame-izborio-cetvrto-kolo-australian-opena/ is currently offline. Cloudflare's Always Online™ shows a snapshot of this web page from the Internet Archive's Wayback Machine. To check for the live version, click Refresh.

Šport

Marin Čilić nakon velike drame izborio četvrto kolo Australian Opena

Objavljeno

-

Hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u četvrto kolo prvog grand slam turnira sezone Australian opena nakon što je u petak u trećem kolu eliminirao devetog nositelja Španjolca Roberta Bautista Aguta sa 6-7, 6-4, 6-0, 5-7, 6-3 poslije četiri sata i 13 minuta igre.

Prvi set je donio izjednačenu igru i odlučen je tek u tie-braku u korist španjolskog tenisača. U drugom setu Čiliću je bilo dovoljno da Španjolcu uzme servis samo jednom, a u trećem setu, koji je trajao samo 26 minuta, hrvatski tenisač uzima suparniku tri puta servis i dobija ga sa 6-0.

Španjolski tenisač se vraća u četvrtom setu i uzima Čiliću servis dva puta za rezultat 7-5, no u petom setu Čilić odmah na početku uzima servis za vodstvo 2-0 i i još jednom na kraju za meč.

Hrvatski je tenisač servirao u meču 24 asa, a Bautista Agut osam. Čilić je realizirao više poena i na prvom i na drugom servisu. Svoj je servis Čilić izgubio samo dva puta, a suparniku ga je uzeo ukupno sedam puta, no hrvatski je tenisač napravio više neprisiljenih pogrešaka – 54- a Bautista Agut 29.

Ovo je bio njihov šesti međusobni ogled i četvrta pobjeda Čilića kojeg u četvrtom kolu čeka bolji iz susreta između Grka Stefana Tsitsipasa i Kanađanina Miloša Raonića. (Hina)