KamenjarKamenjarKamenjar
  • Vijesti
    • Ukrajina
    • BiH
    • Herceg Bosna
    • Hrvatska
    • Vijesti iz regije
    • Europska unija
    • Iz Svijeta
  • Kolumne
    • Kolumne
    • Komentar
    • Reagiranja
    • Gost Kolumne
  • Politika
    • Izbori 2024
    • Analiza
    • Politika
    • Pregled
    • Politički rentgen
    • Povijesnice
    • U potrazi za Istinom
  • Život
    • Život
    • Lifestyle
    • Religija i Vjera
    • Običaji
    • Priče
    • Gospodarstvo
    • NaÅ”i u svijetu
  • Kultura
    • Kultura
    • Umjetnost
  • Kronika
    • Kronika
    • Događaji
  • Razno
    • Razno
    • Zanimljivosti
    • Nebuloze
    • Satira
    • Humor
    • Å port
Povećaj fontAa
KamenjarKamenjar
Povećaj fontAa
Pretraži
  • Vijesti
    • Ukrajina
    • BiH
    • Herceg Bosna
    • Hrvatska
    • Vijesti iz regije
    • Europska unija
    • Iz Svijeta
  • Kolumne
    • Kolumne
    • Komentar
    • Reagiranja
    • Gost Kolumne
  • Politika
    • Izbori 2024
    • Analiza
    • Politika
    • Pregled
    • Politički rentgen
    • Povijesnice
    • U potrazi za Istinom
  • Život
    • Život
    • Lifestyle
    • Religija i Vjera
    • Običaji
    • Priče
    • Gospodarstvo
    • NaÅ”i u svijetu
  • Kultura
    • Kultura
    • Umjetnost
  • Kronika
    • Kronika
    • Događaji
  • Razno
    • Razno
    • Zanimljivosti
    • Nebuloze
    • Satira
    • Humor
    • Å port
  • Pravila privatnosti
  • Uvjeti KoriÅ”tenja
  • PoÅ”alji Vijest
  • Kontaktirajte nas
Ā© 2025 Kamenjar.com. Trn u oku od 2013.
KolumnePolitički rentgen

Svinjske nogice na saft, fileki i rakijica, Milanovićev su obol za Vukovar 2025.?

Objavio/la: Kazimir MikaŔek
18/11/2025
Ilustracija/Fb

ā€œHrvatsku ste prvo obranili. To je naÅ” teritorij, naÅ”e granice koje su postojale i prije 1991. godine i koje je međunarodna zajednica priznala kao takve. A onda ste Hrvatsku, jednako teÅ”ko, oslobodili.

Oslobodili ste i BiH, u bratstvu po oružju s Amerikancima i nekim drugim državama, pa i boÅ”njačkim snagama, Armijom BiHā€, izjavio je predsjednik Milanović. Vidim li ja to između redaka Tita i njegove partizane koji su stvorili Hrvatsku? Ako je tako može se zaključiti da se Milanović intenzivno druži s Dalijom OreÅ”ković!? JoÅ” samo nedostaje insinuacija da je Tuđman prodao Vukovar!

PiŔe: politički analitičar, Kazimir MikaŔek-Kazo

TOMISLAV Å ipuljak, pohvalio se na svom YouTube kanalu ā€žFatman Chefā€œ, kako je ugostio predsjednika Republike Hrvatske Zorana Milanovića i skuhao mu jelo baÅ” po njegovoj želji – svinjske nogice na saft i fileke. Bez Milanovićevog odobrenja ovaj vid javnog publiciteta, objava slika i teksta, popularnom kuharu bio bi nemoguć.

Kako Chef javlja na YouTube kanalu Milanović je poželio specijalitet kuće- tripice i svinjske nogice na saft i bio je prisutan od početka kuhanja, pa su tako cijeli dan proveli u opuÅ”tenoj, domaćoj atmosferi, razgovarali o kuhanju, nazdravili rakijicom, družili se kao najbolji prijatelji. ā€žDjedovu rakijuā€œ, koju su guÅ”tali proizvodi ā€žAgro destilā€œ, poduzeće u vlasniÅ”tvu Dodikovog zeta Pavla Ćorovića. Bio je to Milanovićev poklon vrijednim kuharima, a rakiju je najvjerojatnije dobio na poklon iz ruku Milorada Dodika. Dobra reklama za rakiju!?

Cjelodnevno druženje dogodilo se u nedjelju 16. listopada, dva dana prije obljetnice vukovarske tragedije. Nažalost, Milanović se teÅ”ko razbolio s dijagnozom akutne upale diÅ”nih puteva i kako kaže priopćenje iz Predsjedničkog ureda zbog toga neće osobno sudjelovati na obilježavanju Dana sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dana sjećanja na žrtvu Vukovara i Å kabrnje, a zli jezici odmah su se zapitali, kako je mogao na ovo druženje ā€žuse nase i podaseā€œ, a u Vukovar ne može. Odgovor je jednostavan! Milanović prezire sve protokole koji obilježavaju značajnije događaje u hrvatskoj povijesti, a da je tome tako sjetimo se lente, prisege na Pantovčaku, masakriranja hrvatske himne u izvedbi Josipe Lisac, prisege desetorice Ustavnih sudaca kada je kazao ā€˜Ne želim vam sreću, jer nisam dispečer srećeā€¦ā€˜ i joÅ” cijeli niz Zoranizama koje je teÅ”ko nabrojati.

Čitajte i ovo

Hodak: Jesmo li mi doista politički zreo narod?
Oporba je namirisala krv, pa uz pomoć ā€˜pete kolone’ ruÅ”i vladajuću većinu
Evo: Å ah mat
Hodak: Dvostruki kriteriji se napokon obijaju o glavu

Ipak sve se činilo normalnim joÅ” prije nekoliko dana kada je Milanović dodijelio odličja i promaknuća onima kojima to joÅ” nije dao i to se moglo protumačiti dobrom pripremom za njegov dolazak u Vukovar, ili možda smiÅ”ljenom kupovinom simpatija u braniteljskim redovima prije njegovog novog političkog uzleta prema osvajanju Banskih dvora? Ima li SDP novo-starog Å”efa pitanje je za HajdaÅ”a Dončića? Nije li znakovita Milanovićeva Å”utnja, ili se može kazati da se vuk u janjećem krznu povukao u svoju jazbinu smiÅ”ljajući kako se domoći premijerske pozicije nakon katastrofalnog prvog pokuÅ”aja 2011-2015.

Zanimljiva je njegova izjava povodom dodjele odličja i činova:

ā€œOvo je odluka iza koje prije svega stojim ja i moji suradnici. Spreman sam je braniti, ali ne vidim pred kim, jer svatko bi s ovim trebao biti sretan i zadovoljan. Vrijeme prolazi, rat je davno zavrÅ”io, a ovakvim činovima, kao radnjama i kao vojnim rangom, ne ispravljamo nepravde, nego dovodimo neke stvari u harmoničan, zdrav poredakā€, istaknuo je predsjednik Zoran Milanović.

ā€œNaÅ”e granice su postojale i prije 1991.ā€

ā€œHrvatsku ste prvo obranili. To je naÅ” teritorij, naÅ”e granice koje su postojale i prije 1991. godine i koje je međunarodna zajednica priznala kao takve. A onda ste Hrvatsku, jednako teÅ”ko, oslobodili. Oslobodili ste i BiH, u bratstvu po oružju s Amerikancima i nekim drugim državama, pa i boÅ”njačkim snagama, Armijom BiHā€, izjavio je predsjednik Milanović. Vidim li ja to između redaka Tita i njegove partizane koji su stvorili Hrvatsku? Ako je tako može se zaključiti da se Milanović intenzivno druži s Dalijom OreÅ”ković!? JoÅ” samo nedostaje insinuacija da je Tuđman prodao Vukovar!

Eto ga na? Hrvatsku sada viÅ”e nije oslobodilo ā€žmalo hrabrih ljudi i sirotinje bez ičije pomoćiā€œ kako je tvrdio barem desetak puta uvlačeći se braniteljima u onu stvar, već su tu bili i Amerikanci i joÅ” neke druge države u bratstvu po oružju. Milanović je inače stručnjak za ā€žbratstvo po oružjuā€œ, a glavno oružje devedesetih bio mu je usisavač praÅ”ine i distribucija kuhinjskih uređaja?

Za Vukovar, gdje je danas odjekivala Å”utnja sjećanja i zajednička molitva stotinu tisuća onih koji u molitve vjeruju, nije nikakav gubitak Å”to predsjednik i glavni zapovjednik nije bio sa svojim narodom i vojskom. Naprotiv, Vukovar neće nikada biti mjesto dobrodoÅ”lice za ā€žlajavceā€œ i za one koji izvrću povijesne činjenice, ne poÅ”tujući čak ni minimalno državne simbole, protokole i blagdanske datume.

Politički analitičar,
Kazimir MikaŔek-Kazo

Družili su se u nedjelju

Budući da su iz Ureda predsjednika danas priopćili da Milanović zbog zdravstvenih tegoba, akutne upale diÅ”nih puteva, neće osobno sudjelovati na obilježavanju Dana sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dana sjećanja na žrtvu Vukovara i Å kabrnje, neki su se odmah zapitali kako je mogao na ovo druženje, a u Vukovar ne može.

Iz Ureda predsjednika potvrdili su da ovo druženje nije održano danas, već u nedjelju, otkad se predsjednik počeo loÅ”e osjećati. Njegovi će izaslanici biti predstojnik Ureda predsjednika Orsat Miljenić i savjetnik Predsjednika za veterane Domovinskog rata Marijan Mareković.

Podijeli
Facebook Whatsapp Whatsapp Kopiraj poveznicu
Komentari
  • borna rafael • 18/11/2025
    Ukrajina balističkim raketama ATACMS napala ciljeve u Rusiji
  • Janja Bakalić • 18/11/2025
    Gori Vjesnikov neboder u Zagrebu
  • borna rafael • 18/11/2025
    Čović: Hrvati se organizirali kroz Herceg-Bosnu na dan pada Vukovara
KamenjarKamenjar
Pratite nas
Kamenjar.com - trn u oku od 2013.
  • Pravila privatnosti
  • Uvjeti KoriÅ”tenja
  • PoÅ”alji Vijest
  • Kontaktirajte nas
DobrodoŔli na Kamenjar
Username or Email Address
Password

Lost your password?